Güncelleme! Windows, 56 güvenlik açığını ve 0 günlük tehlikeli bir hatayı düzeltir

Dün ayın ikinci Salı günüydü ve her zamanki gibi Microsoft, Windows için yeni güvenlik ve kalite yamaları. Bir an önce yüklememiz gereken bu yeni güncellemeler, işletim sisteminin genel işleyişini iyileştirmek için bazı bug ve hataların yanı sıra daha sonra göreceğimiz bir dizi güvenlik açığını düzeltmeye odaklanıyor. Yamalar artık Windows Update aracılığıyla herkes tarafından kullanılabilir, bu yüzden PC’yi en kısa sürede yükseltin Sorun yaşamak istemiyorsak.

Bu yeni güvenlik yamaları, Microsoft’un Windows için kalite güncellemelerini yayınlamasından bir hafta sonra gelir. Bu sefer, Microsoft düzeltti 56 güvenlik açığı11’i “kritik”, ikisi “orta” ve geri kalanı önemli olarak sınıflandırılan işletim sistemlerinde s. Ama hepsinden önemlisi, 0 günlük başarısızlık bu güncellemeleri ele alan

Windows için Şubat 2021 güvenlik yamaları

Microsoft, hem istemci hem de sunucu olmak üzere hala desteklenen tüm Windows sürümlerini güncelledi. Desteklenen sistemler şunlardır:

  • Windows 7 (genişletilmiş destek)
  • Windows 8.1
  • Windows 10 (1809 – 20H2 sürümleri)
  • Sunucu 2008 R2 – 2019

Bu yamalarla düzeltilenlerin en önemli hatası, CVE-2021-1732. Bu, herhangi bir saldırganın veya kötü amaçlı yazılımın işletim sistemi içinde yönetici ayrıcalıkları kazanmasına olanak tanıyan, şu anda istismar edilen 0 günlük bir güvenlik açığıdır. Ayrıca, TCP/IP protokolündeki bir dizi güvenlik açığı da çok önemlidir. CVE-2021-24074, CVE-2021-24094 ve CVE-2021-24086. Bu kusurlar, henüz istismar edilmemiş olmalarına ve istismarın oluşturulması çok karmaşık olmasına rağmen, herhangi bir makinenin tam güvenliğini tehlikeye atabilir.

Dikkate değer, işletim sisteminde Microsoft tarafından düzeltilen diğer güvenlik açıkları şunlardır:

  • CVE-2021-1721 – .NET Core ve Visual Studio’da Hizmet Reddi.
  • CVE-2021-1727 – Windows Installer’da ayrıcalıkların yükseltilmesi.
  • CVE-2021-1733 – Sysinternals PsExec’te ayrıcalıkların yükseltilmesi.
  • CVE-2021-24098 – Windows Konsol Sürücüsünde Hizmet Reddi.
  • CVE-2021-24106 – Windows DirectX’te bilgi ifşası.
  • CVE-2021-26701 – .NET Core’da Uzaktan Kod Yürütme.

Şirket, Windows’taki hataları düzeltmenin yanı sıra, diğer unsurların yanı sıra Office, Visual Studio, DirectX veya PowerShell gibi işletim sisteminin bileşenlerindeki bir dizi güvenlik hatasını çözme fırsatını da yakaladı.

Windows’u güncelleyin

Bu yeni güvenlik yamaları artık herhangi bir kısıtlama olmaksızın tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Windows 10, varsayılan olarak, biz onunla çalışırken güncellemeleri otomatik olarak indirmelidir. Bu nedenle, bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra bu güvenlik açıklarından zaten korunmuş olmamız gerekir.

Windows 10 Şubat 2021 güvenlik güncellemeleri

İnternetimiz yoksa veya Windows Update ile ilgili sorunlarımız varsa, bu yamaları manuel olarak indirebilir ve kurabiliriz. Microsoft Güncelleme Kataloğu. Elbette, Windows 10 sürümümüze karşılık gelen yamayı seçtiğinizden emin olmalıyız:

Son olarak Microsoft’un tarayıcısı olan klasik Edge’in işletim sisteminde hala mevcut olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak şirket, Mart güncellemelerinden başlayarak bu tarayıcının sonunda ortadan kalkacağını zaten onayladı.

En son yamalardan sonra bilinen hatalar

Geçen haftaki kalite yamaları kullanıcılara çok fazla sorun yaşattığı için bu güncellemelere dikkat etmeliyiz. Güncellemeden sonra Windows’ta hatalar, performans sorunları veya mavi ekranlar yaşarsak, güncellemeyi kaldırmalı ve Microsoft’un bu sorunlar için bir düzeltme yayınlamasını beklemeliyiz. Bu, PC’yi bu güvenlik yamaları olmadan ve bunun içerdiği risklerle birlikte bırakmak anlamına gelse bile.

Şunu da belirtmeliyiz ki,ntfs hatası sabit diskimizi bozabilecek hala mevcut. Bu nedenle, ayrılmış rotalara erişmemeye dikkat etmeliyiz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…