Güle güle Tuenti: Movistar ve O2 ile Telefónica’nın geleceği bu

Telefónica’nın İspanya’da telekomünikasyon hizmetleri sunan üç markası var. Bir yanda, her şeyi isteyenlerin premium segmentine odaklanan tanınmış Movistar’ımız var. Öte yandan, şu anda uygun fiyatlar ve mükemmel müşteri hizmetleri sunan, uluslararası itibarı yüksek bir marka olan O2’ye sahibiz. Son olarak, yıllar önce aynı adı taşıyan sosyal ağı satın aldıktan sonra miras kalan marka Tuenti’ye sahibiz. pazarda daha az varlık.

Tuenti’nin geleceği birkaç yıldır sorgulanıyor. Zaten 2019’da bunun sonuncusu olduğu konuşuluyordu, ancak sonunda yalnızca mobil tarife sunmaya odaklanan bir operatör haline gelmek için kurtarıldı. Peter SerrahimaŞimdi Telefónica’da müşteri deneyimi, reklamcılık ve çoklu marka direktörü olan , 2018’in sonunda şunları söyledi: “Bunun mobil odaklı bir operatör olmasını istiyoruz ve tabii ki kapanması da düşünülmüyor”.

Salgın her şeyi felç ediyor

Bu niyet beyanından sonra, pandemi 2020’de geldi ve diğer şeyler gibi her şey beklemeye alındı. Buna rağmen, müşterilerin gözünden kaçmayan bazı işlemler yapıldı. Tuenti üzerinden fiber ve mobil sahibi olanlara (50 avro ve üzeri ödeme) teklif edilmeye başlandı. daha iyi fiyat ve koşullarla O2’ye geçiş yapın.

Bu, Tuenti’de sabit genişbant kullanan müşteri kalmaması için atılan ilk adımdı. Bu geçiş tamamlandığında, müşteri hizmetleri platformlarının birleştirilmesi üzerine bahse girilecektir. Bu, destek personelinin biri O2 diğeri Tuenti için olmak üzere “iki ekran” ile çalışacağı anlamına geliyordu. Büyük bir şirket için anlamsız ve verimsiz bir şey.

Göç 2021’de devam ediyor

Her şey Tuenti’nin yalnızca bir mobil operatör olarak kalacağını gösterse de, gerçek şu ki, 2021’in sonunda, bilgilendirici bir e-posta göndermek müşterilerin O2’ye geçmenin faydalarını anlamalarını sağlayın. Genel olarak, mektup, özellikle ayda sadece 5 sent daha fazla, çok az paraya göz atmak için gigabayt sayısını önemli ölçüde artırabileceklerini belirtti.

Açıkçası, bu e-posta hiçbir şeyi zorlamadı, ancak oldukça etkili olduğunu bilmek için çok akıllı olmanıza gerek yok. Hiç kimse, özellikle aynı kapsama sahip olmaya devam edebildiklerinde (bu durumda Movistar), daha azına aynı ücreti ödemek istemez. Tuenti’nin oranları, daha sonra geçici promosyonlar olduğu için en azından resmi olarak, O2 veya diğer sanal operatörlerle rekabet edemedi.

Yeni ön ödemeli oranlar ve 2022’de kapanıyor mu?

Birkaç gün önce Tuenti’nin kesin hamlesinin ne olabileceğini öğrendik. Operatör teklif vermeye başladı sadece ön ödemeli bir oran 5GB ve 5,95 Euro’ya sınırsız arama ile. Sözleşmede, önceki 3, 6 ve 14 gigabayt tekliflerini ayda 5,95 ila 13,95 avro arasında tutar.

Bu hareket, Tuenti’nin olası bir kapanması hakkında söylentilerin geri dönmesine neden oldu. Operatör kaynaklarından öğrendiklerimize göre, bu sefer final olacak gibi. Hiçbir şey olmazsa, Telefónica İspanya’da sadece Movistar ve O2 ile kalacak. Hâlâ bilmediğimiz şey, her ne kadar her şey onların O2’ye taşınacaklarını gösterse de, Tuenti’nin müşterilerine ne olacağı.

Elveda Tuenti yazısı: Bu, Telefónica’nın Movistar ve O2’nin geleceğidir, ilk olarak ADSLZone’da göründü.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…