Gözlerinizi rahatlatın: Google’ın karanlık modu sonunda Windows 10’a geliyor

Bilgisayarın önünde veya akıllı telefonumuzun ekranının önünde giderek daha fazla zaman harcıyoruz. Bu nedenle, gözlerimizi rahatlatmamıza yardımcı olan herhangi bir gelişme her zaman takdir edilmektedir. Özellikle alacakaranlıkta veya ışığın az olduğu durumlarda ekran karşısında çok zaman geçirdiğimiz zaman, gözlerimizi rahatlatan ayarlardan biri de gözlerimizi rahatlatan ayarlardan biridir. karanlık temalar. Bunlar genellikle açık ve parlak renkleri koyu tonlar, griler ve siyahlar için değiştirir, ekrana bakabilme ve üzerinde ne olduğunu okuyabilme, çok daha rahat.

Windows, tıpkı macOS, iOS veya Android gibi diğer işletim sistemlerinde olduğu gibi, gözlerimizi korumamıza yardımcı olacak kendi karanlık temasına sahiptir. Ayrıca temayı değiştirmeye ve gözlerimizi korumaya hazır bir çok program var ve birçok web sayfası da renkleri otomatik olarak veya bir anahtar aracılığıyla değiştirmemize izin veriyor. Ancak, Google Ana rengi beyaz olduğu için gözler için en zararlı web sitelerinden biridir ve koyu tonların ve temaların en büyük reddini göstermiştir. Şimdiye kadar.

Google nihayet yeni karanlık moduyla partiye katıldı

Uzun bir test döneminden sonra Google nihayet yeni karanlık mod tarayıcınızdan PC kullanıcılarına. Şu anda, tarayıcıda bu yeni karanlık temayı yalnızca çok sınırlı sayıda kullanıcı etkinleştirebilir ve kullanabilmek için gereksinimler, bir Windows 10 1809 veya üzeri sürüm ve ayrıca Google Chrome 76’nın daha yeni bir sürümü. Bu yeni özellik diğer işletim sistemlerine ve tarayıcılara gelebilir ancak şimdilik bunlarla sınırlı.

Google Karanlık Modu

Bu yeni işlevi alan şanslı kişilerden biriysek, tarayıcı tercihlerinde bu modu etkinleştirmemize veya devre dışı bırakmamıza izin verecek yeni bir seçenek bulacağız. kullanmak istiyorsak Google bize bir seçenek sunacak. ışık modu (aslı), bir karanlık mod veya işletim sistemimizde sahip olduğumuz konfigürasyonun aynısını kullanın.

Google Karanlık Modu'nu etkinleştirin

Tarayıcı için bu yeni karanlık tema yavaş yavaş kullanıcılara ulaşacak. Ve herkese açık olması uzun sürmemeli. Kullanıcıların %100’ü için hazır olduğunda, temayı yapılandırmanıza izin veren yalnızca YouTube olmayacak. Artık Google arama motorunu kullandığımızda koyu bir arka plan da kullanabiliriz ve tüm bunları doğal olarak, uzantılar olmadan.

Chrome’un karanlık modlarında yeni geliştirmeler

Google ayrıca tarayıcısı Chrome’un karanlık temasını iyileştirmek için çalışıyor. Chromium’da görebildiğimiz en son değişikliklere göre, tarayıcı şu anda kullandığı bazı renk ve tonları diğer öğelerle uyuşmadığı için çok yakında değiştirecek. Örneğin, öğelerin seçilmesi veya vurgulanması. Ayrıca Chrome izin verecek renkleri otomatik olarak değiştir yeni bir profil oluştururken Windows 10’da kullanılan temaya göre kullanıcı sayısı.

Şu anda bu değişikliklerin Chrome’da tüm kullanıcılara ne zaman ulaşacağını bilmiyoruz. Ancak büyük ihtimalle tarayıcının Canary şubesinde görülmesi uzun sürmeyecektir.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…