Google’ın VPN’si beta sürümünden çıkıyor: İnternette güvenle gezinin

Günümüzde internette güvenle gezinmek için çok çeşitli VPN hizmetleri buluyoruz. Bu nedenle, Google gibi büyük bir şirketin en çok savunanlarından biri olması şaşırtıcı değil. internet güvenliğinihayet bugün Android’deki beta aşamasından çıkan ve yakında iOS’a da gelecek olan kendi VPN hizmetini başlattı.

Bugün Güvenli İnternet Günüve Google, Google Fi VPN’nin duyurusu ile bunu kendi yöntemiyle kutlamak istedi. Google’ın açıkladığı ve diğer VPN’lerin yaptığı gibi, Google FiVPN gerçek IP adresinizi koruyarak şifreli ve özel bir ortamda gezinmenize ve indirmenize olanak tanır. Bu sayede ağdaki etkinliğiniz anonim olacak ve kimse gerçek konumunuzu bilemeyecek. Ayrıca, genel ve güvenli olmayan ağlarda bile tüm trafiğiniz şifrelenecektir.

Google, Google Fi abonelerine ücretsiz VPN sunuyor

Bu ücretsiz vpn, bu nedenle Google’ın trafiği gözetlemesini engellemese de kullanıcıları her türlü saldırıdan korur. Bu hizmetin iyi yanı, herkese dahil olmasıdır. Google Fi aboneleri, verilerinizin casusluk yapmayacağı tam güvenlikle cep telefonunuzdaki her türlü ağa göz atmanıza izin verir. Her gün 226 TB’den fazla veriyi koruyorlar.

En İyi Ücretsiz VPN'ler

Google Fi şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde şu şekilde konumlanmıştır: mobil operatör, sözleşmeli kişi sayısına bağlı olarak değişen planlarla. Bu nedenle, ek hatlar için indirimleri göstermenin farklı bir yoludur. Bir kişi sınırsız veri hızına kaydolursa, ayda 70 dolar öder. Ancak üç hat sözleşmeliyse, üçü de ayda 50 dolara mal oluyor. Her durumda, maksimum hız yalnızca ilk 22 GB için mevcuttur ve bu rakamın üzerindeki hızları azaltır.

Operatörler VPN’lerle ilgilenmiyor

Bu ücretlerin kullanım seçeneği vardır. Android’de VPN hizmetive bunun gibi iOS’a gelecek. Operatörler, kullanıcıların kendi kullanım ve tarama verilerinden yararlandığından, bir operatörün VPN hizmetleri sunması nadirdir. Onlarla, ne tür bir trafik oluşturduğumuzu bilebilirler, hatta şu anda İspanya’daki korsan web sitelerinde yaptıkları gibi belirli web sitelerine erişimi engelleyebilirler. Bir VPN ile bu bilgiler tamamen bilinmez hale gelir.

bu Google Fi VPN hizmeti başlattıkları yeni uygulama ile kontrol edilebilir. Ayrıca, sadece korumakla kalmaz mobil trafikancak dolandırıcılık, kötüye kullanım amaçlı reklamlar veya otomatik aramalar olarak tanımlanan numaraları otomatik olarak engelleyerek reklam aramalarına karşı koruma sağlar.

Google Fi ayrıca şunlardan korur: SIM sızdırma saldırıları, burada bir saldırı sizi taklit edebilir ve adınıza kopya bir kart oluşturarak sizi telefonsuz bırakabilir. Google Fi ile telefon numarası, bu işlem için iki adımlı doğrulama olarak kullanılabilen Google hesabıyla ilişkilendirilir.

Google’ın VPN’sinin beta sürümünden çıktığı gönderisi: İnternet’te güvenle gezinin, ilk olarak ADSLZone’da göründü.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…