Google’ın İspanya’yı ABD ve İngiltere’ye bağlayacak devasa denizaltı kablosu şimdiden Bilbao’da

Geçen yılın ortasında Google, İspanya, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’ı birbirine bağlayacak devasa bir denizaltı kablosu olan Grace Hopper’ı duyurdu. Hedef, bu kablonun 2022 yılına kadar tam olarak faaliyete geçmesi ve bugün biraz daha yakın, çünkü Grace Hopper Bilbao’ya geldi.

Bu, Google tarafından resmi blogu aracılığıyla onaylandı. Yayında, şirket şunları garanti eder: Grace Hopper Sopelana’ya çoktan ulaştı (Bilbao) ve demirlemenin Telxius (Telefónica) yönetiminde gerçekleştirildiğini bildirdi. Google’a göre, kablo “Google hizmetlerinin kapasitesini ve gücünü artıracak ve genel Avrupa telekomünikasyon altyapısını iyileştirecek.”

İnterneti şekillendiren tüm denizaltı kablolarının haritası bu

6.000 kilometre kablo

Denizaltı kablosu

İnternete kablosuz olarak bağlanmaya fazlasıyla alışmış olsak da, gerçek şu ki dünya deniz tabanı üzerinden birbirine bağlı. Orada 1886’dan beri kurulmuş bir milyar metreden fazla kablo buluyoruz ve Google ana kahramanlardan biri: 14 büyük kablo ve 112.000 kilometreden fazla.

Grace Hopper bu harika liderlerden biri. 6 bin kilometreden fazla yol kat edecek Shirley (New York) ile Bude (İngiltere) ve Bilbao (İspanya) arasında bağlantı kurmak için. Adı, bilgisayar dünyasında öncü olan ve bir programlama dili için ilk derleyiciyi geliştiren Grace Brewster Murray Hopper’ı onurlandırıyor.

Grace Hopper

Grace Hopper Turu.

O mu Google’ın İspanya’yı ABD’ye bağlayacak ilk denizaltı kablosu ve şirketten detaylandırılan amacı, “Google ürünlerine daha iyi erişim ve şirketlere Google Cloud Platform ve Google Workspace gibi iş ürünlerinde daha iyi performans” sunmaktır. Yerel anlamda, Google’ın Madrid’de kuracağı gelecekteki Google Cloud veri bölgesine katılacak.

25 yıldır bu işin içinde olan birinin anlattığı denizaltı kablo teknisyenliği işi: "Depremler benim en büyük düşmanım"

hakkında bir 16 fiber çiftli kablo ve ana özelliği olarak fiber optik anahtarlama vardır. Bu teknoloji, “yavaşlamaları ve kesintileri önlemek için veri akışını daha verimli bir şekilde yönlendirir” ve daha az gecikmeyle bulut kaynaklarına erişim sağlar.

2021 sonunda kablonun Cornwall’da (İngiliz sahili) döşenmesi bekleniyor. Bu şekilde İspanya ile Amerika Birleşik Devletleri’ni birbirine bağlayan ilk kablo olacak ve 2003’ten beri Birleşik Krallık ve ABD’yi ilk bağlayanlardan biri.

{«videoId»:»x7zmxm2″,»autoplay»:true,»title»:»EN İYİ FİBER ve MOBİL HIZINI seçmek için İPUÇLARI»}

Daha fazla bilgi | Google

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Google’ın İspanya’yı ABD ve İngiltere’ye bağlayacak devasa denizaltı kablosu şimdiden Bilbao’da aslen yayınlandı Xataka Joseph Garcia’nın fotoğrafı.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…