Google’ın bazı kullanıcılara uygulamalarında hata bulmaları için ödediği milyoner miktarı

Google insanları ödüllendirmekle karakterize edilen bir şirkettir. güvenlik kusurlarını bul ödül programları aracılığıyla uygulamalarında ve hizmetlerinde. Mountain View şirketi tarafından ödenen milyoner tutarlarından oluşan bazı ödüller.

Aslında, güvenlik blogunda yayınlaması sayesinde, Google’ın bu kusurları bulmak için genellikle ne kadar ödediğini tam olarak bilebiliriz. Örneğin, birkaç yıl önce, Google’ın güvenlik açığı ödül programı, büyük miktarda 2019’da 6,5 ​​milyon dolar2018’de ödediği 3.4 milyonu neredeyse ikiye katladı. kötü bir şey yok

Size tavsiye ederiz | Cihazlarınızdan daha fazlasını elde edebilmeniz için 20 gelişmiş Google hilesi.

Unutulmamalıdır ki Android Güvenlik Ödülleri 2010 yılında doğmuş, bu konuda yetenekli araştırmacılara ödüllerin sunulduğu bir girişimdir. işletim sistemindeki ve uygulama mağazasındaki güvenlik açıklarını keşfedin ve gösterin. Açıklamada, Google ayrıca, en büyük tek ödemenin, Google Pixel 3’te büyük bir istismar keşfeden Alpha Labs’tan Guany Gong’a gittiğini açıkladı 201.000 dolardan biraz fazla almak.

Google, yalnızca 2019’da 6,5 ​​milyon dolardan fazla ödül ödedi

google para bulma hataları

“Araştırmacılarımız sayesinde bizim için rekor bir yıl daha! 6,5 milyon doların üzerinde ödül ödedik, bir yılda ödediğimizi ikiye katladık. Aynı zamanda, araştırmacılarımız tüm zamanların en yüksek seviyesini bağışlamaya karar verdi. 500.000 dolar hayır kurumlarına bu yıl. Bu, daha önce bir yılda bağışladığımız miktarın 5 katı. Sıkı çalışmanız ve cömert bağışlarınız için çok teşekkür ederim!” ifadesi okundu.

Google’ın sunduğu veriler arasında, bu 6,5 milyon doların 461 araştırmacıya ödenen değişken tutarlara bölündüğü ve yarım milyon doların biraz üzerinde olduğu dikkat çekiyor. 2019 yılında hayır kurumlarına tahsis edilen. Önümüzdeki birkaç yıla bakıldığında, giderek daha fazla bağlı cihaz ve hizmet olduğu dikkate alındığında, Android Security Rewards tarafından harcanan para miktarının önemli ölçüde artması bekleniyor.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Google’ın bazı kullanıcılara uygulamalarında hata bulmaları için ödediği milyoner tutarı ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…