Google’a karanlık mod geliyor: arama motoru masaüstü cihazlarda karanlık bir tema göstermeye başlıyor

Son iki yılda karanlık mod popüler oldu farklı hizmetlerde, uygulamalarda ve hatta işletim sistemlerinde. Google, YouTube, Gmail veya Chrome gibi bazı platformları ve uygulamaları için zaten etkinleştirmiş olsa da, henüz ABD’de görülmedi. en popüler sayfanız: Google Arama. Şimdi yavaş yavaş bazı kullanıcılar için geliyor.

9to5Google’a göre, bazı kullanıcılar için bir Google A/B testi gibi görünen karanlık mod ortaya çıkıyor. Yani, bazı kullanıcılar için farklı değişkenlerde gösteriyorlar tepkilerinin ne olduğunu ve karanlık modun son tasarımının nasıl iyileştirileceğini görmek için.

Google Arama Karanlık Tema Web Kapağı5

bu google aramada karanlık tema aslında beklendiği gibi: arka plan için neredeyse siyah mavimsi gri bir ton, beyaza yakın açık gri harfler ve donuk, koyu mavi bağlantılar. Genel olarak parlaklık kullanımını azaltan ve düşük ışık koşullarında daha rahat bir görüntüleme sağlayan bir renk paleti.

Birçok uygulama karanlık mod sunuyor, asıl soru pil tasarrufuna ve gece görüşüne gerçekten ne kadar yardımcı oldukları.

Bunun bir yolu yok gibi görünüyor karanlık modu görünmeye zorla arama sonuçlarında. Google bunu tamamen rastgele etkinleştiriyor gibi görünüyor. Etkinleştirilenler için işletim sisteminde karanlık modda olmaları ve Google’da gizli moda girmeleri gerekir.

Belirtilen ön koşullarla etkinleştirilirse, tercihlerini değiştirmek mümkündür Google Arama ayarlarından. Orada, işletim sisteminin geri kalanıyla varsayılan olarak etkinleştirmeyi, her zaman etkinleştirmeyi veya asla etkinleştirmemeyi seçebiliriz. Her neyse, şu anda ne seçilirse seçilsin karanlık mod kaybolur ve rastgele belirir.

https://platform.twitter.com/widgets.js

karanlık tarafa hoşgeldin

Reklamı yapılan kadar iyi olsun ya da olmasın, gerçek şu ki karanlık mod yavaş yavaş en popüler tüketici cihazlarında kuruldu. İOS’ta var, Android’de var, Windows 10’da var ve işletim sistemi olarak macOS’ta var. Ancak bazı uygulamalar ve platformlar arasında Chrome, Facebook, YouTube, WhatsApp veya Instagram’da da var.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/5b/7d/c2/5e2560784bd22f0f16/default-progressive-adaptive.m3u8″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/67/f7/02/5e2561d33bef0744a9/original/modo-dark-instagram-v1.jpeg»}

Karanlık moddaki en büyük sorun, tüm sistem uyarlanmadığında veya doğru şekilde yapmadığında oluşabilecek tutarsızlık. Bu, örneğin web sayfalarında, belgelerde veya e-postalarda, diğerlerinin yanı sıra, sistem ne kadar karanlık modda olursa olsun, bu üçüncü taraf öğelerinin karanlık moda sahip olmadığı olur. Öte yandan, karanlık mod için kötü bir tasarım ve renk seçimi, zayıf erişilebilirliğe, net bir mesaj eksikliğine veya ürünün kullanılabilirliğinde yanlış anlamalara neden olabilir. Google tüm bu zamanı alıyorsa, bunun nedeni karanlık modun tasarlanması konusunda dikkatli olunması gerektiğidir.

üzerinden | 9to5google

– Haberler Google’a karanlık mod geliyor: arama motoru masaüstü cihazlarda karanlık bir tema göstermeye başlıyor aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…