Google, yedeği Eylem Bloklarına ekler

erişilebilirlik aracı Eylem Blokları özellikle bilişsel engelli uygulamalar için yapılmış bir uygulama olmasına rağmen, şu anda Google Asistan için kısayollar oluşturmak için en iyi uygulamalardan biridir.

Google bu uygulamayı neredeyse bir yıl önce başlattığından beri birkaç güncelleme aldı, ancak hepsi önemli yeni özellikler getirdi. Geçen yılın sonunda başvuruyu İspanyolca’ya çevirdilerse, şimdi bizi Action Blocks’a getiriyorlar. destek olmak.

Yedeklemeli Eylem Bloğu

sürüm itibariyle EylemBloğu 1.3 Artık telefonları geri yüklerken veya değiştirirken korkmanıza gerek yok, artık tüm Google Asistan kısayollarınızı kaybetmeyeceksiniz. Artık varsayılan olarak etkinleştirilmiş yedekleme ile geliyor, böylece Google hesabınızla oturum açtıktan sonra tüm veriler geri yüklendi uygulamanın

Android'in temel işlevleriyle gizli erişilebilirlik menüsü nasıl etkinleştirilir

Eylem Blokları Android

Uygulaması EylemBloğu hala ayar yok, bu yüzden yedeklemeyi yapılandırmak için yeni bir bölüm bulamayacağız. Devre dışı bırakmanın bir yolu yoktur ve bunu Google Drive yedeklemesi yoluyla yapacaktır.

Yedeklemenin yapmayacağı şey, ana ekrana Eylem Bloğu kısayolları eklemektir. Önceki mobilde oluşturduğumuz tüm eylemleri geri yükledikten sonra bunu manuel olarak yapmamız gerekecek.

{“videoId”:”x809tma”,”autoplay”:true,”title”:”Android Erişilebilirliği Eylem Bloklarıyla Tanışıyor”}

Bir başka yenilik EylemBloğu Bunu, uygulama arayüzünde, özellikle de Google’ın uygulamalarının arayüzünü işletim sisteminizin bir sonraki güncellemesine uyarlamaya başladığı yeni Android 12 tasarımını kullanan anahtarlarının tasarımında küçük bir değişiklikte buluyoruz. sistem.

Eylem Blokları Android

Eylem Blokları

Eylem Blokları

– Haberler Google, yedeği Eylem Bloklarına ekler aslen yayınlandı Android tarafından Cosmos.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…