Google, uygulamalarda kalite istiyor: geliştiriciler için yeni bir öneri listesi oluşturun

Uygulama dünyası hızla gelişiyor ve geçmişte iyi bir uygulama olan bir şey tavsiye edilemez hale gelebilir. Bu amaçla Google, bir Uygulamaların kalitesini iyileştirmeye ayrılmış tüm bölüm geliştirici sayfasında ve kolayca güncelliğini kaybetmemesi için her üç ayda bir güncellemeyi planlıyor.

Google’ın deyimiyle “ilk günlerinden bu yana kullanıcı beklentileri arttı.” Geliştiricilerin, uygulamalarının yalnızca çalıştığından değil, iyi çalıştığından da emin olmaları gerekir. Bunun uygulanmasına yardımcı olmak için Google bir kaliteyi artırmak için güncellenmiş öneriler listesi uygulamalardan.

daha kaliteli lütfen

işlev

Google, “Kaliteli uygulamalar oluşturun” adı altında, geliştirici sitesinde yalnızca kaliteye odaklanan bir içerik merkezi oluşturmuştur. Bu bir altı bölümdeki öneriler listesi, her üç ayda bir güncellenecektir. 2021’in ilk çeyreğine ait sürüm, web sitesinde zaten hazır.

Android ve düşük kaliteli uygulamalar: Google'ın Play Store'u iyileştirmek için yapabileceği altı şey

Neyse ki, içerik zaten İspanyolca’ya çevrilmiş ve geliştiricilerin kaliteli bir uygulama başlatmak istiyorlarsa dikkate almaları gereken farklı yönleri ayrıntılı olarak açıklıyor. Öneriler sıralanır altı kategoride: görsel tasarım, işlevsellik, uyumluluk ve performans, güvenlik, Google Play’de bulunma ve oyun önerileri.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/0c/1f/b2/602677523bef072ce5/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/2c/f9/82/602677634bd22fd223/original/top-apps-interesantes-y-little-known-for-android-bq.jpeg»}

Bu bölümlerin her birinin bu konuda farklı yönleriyle onlarca tavsiyesi bulunmaktadır. Tüm listeye buradan bakabilirsiniz, ancak bunlar tavsiyelerden bazıları söz konusu listenin:

  • 10 MB’den büyük uygulamaların SD belleğe yüklenebilmesi gerekir

  • Bildirimler reklam içermemelidir

  • Uygulama, mümkün olduğunda dikey ve yatay olarak kullanılmasına izin verir.

  • Uygulama, Doze ve App Standby ile uyumlu olmalıdır

  • Dahil edilen grafikler pikselleştirilmemeli veya bozulmamalıdır

  • Uygulama, uygulamanın APK’sının dışından dinamik olarak içerik yüklemez.

  • Google Play’deki ekran görüntüleri, Android olmayan cihazları (iPhone gibi) içermez

Ayrıca bir listesi de dahildir geliştiricilerin bazı temel kontrolleri yapabilmeleri için test prosedürleri Uygulamayı kullanırken ağ bağlantısını kesmeye çalışmak, uygulamayı kapatıp yeniden açmak ve daha fazlası gibi uygulamadaki çeşitli sorunları keşfetmek için.

Bu girişimin Google Store’a ulaşan uygulamaların kalitesinde bir iyileşme anlamına gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil. ne olduğu kaliteyi artırmak isteyen geliştiriciler için iyi bir kaynak Uygulamalarınızın bir kısmı, bunu nasıl başaracağınıza dair birçok fikre erişebilir.

üzerinden | XDA

– Haberler Google, uygulamalarda kalite istiyor: geliştiriciler için yeni bir öneri listesi oluşturun aslen yayınlandı Android Ivan Ramirez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…