Google TV ve Android TV, nasıl farklılar?

Geçen 2020’de piyasaya sürülen Chromecast ile Google, bir Android tabanlı televizyonlar için yazılımının büyük ölçüde yenilenmesidiye seslendi google televizyon.

Bugün Google TV’den gelen tüm haberler masadayken merak ediyoruz. Bu platformun mevcut Android TV’ye göre ne gibi farklılıkları var? Bu yazıda, en önemli değişiklikler bir yazılımdan diğerine geçenlerin bulacağı.

Google TV, Google’ın televizyonlar için yeni platformudur.

Yeni bir arayüz, daha modern ve sezgisel

Google TV bir işletim sistemi değildir. Daha doğrusu, bir özelleştirme katmanı Bu cihazların dayandığı gerçek işletim sistemi olan Android TV’li televizyonların yazılımı üzerine kurulmuştur.

Daha fazla bilgi: Yeni Chromecast’in Google TV’li arayüzü, videoda

implante etme gerçeği Android TV’de kişiselleştirme katmanıGoogle’a izin verdi değiştir bir dereceye kadar kullanıcı arayüzü, bir kökten farklı görünüm Android TV’ye göre.

Andro4all’daki galeriye göz atın

Her iki platformun arayüzünü yüz yüze karşılaştırırsak, buluruz. büyük farklılıklar içeriği gösterme biçiminde. Google TV’de her şey öneriler etrafında döner ve ilk ekran Beğendiklerimize göre ilgimizi çekebilecek içerikler.

Bu şekilde “Sizin için” adlı bir sayfa görüyoruz. ilgi alanlarımıza göre filmler, diziler veya belgesellerhizmetlerinden elde edilen yayın Akışı hangi abone olduk.

Android TV’de ise ana ekran arayüzü öne çıkıyor TV’de yüklü uygulamalar içeriğin geri kalanının üstünde bir yatay atlıkarıncaGoogle TV’deki sekmeleri gösterecek şekilde değiştirildi arama, “sizin için”, filmler, diziler, uygulamalar ve kitaplıkbu sırayla.

“İzleme listesi” geldi

Google TV’nin Android TV’de olmayan bir diğer yeniliği ise; sözde “takip listesi” veya “İzleme listesi”.

Bu fonksiyon sayesinde mümkün dizi veya film ekle ve eklenen içerik, ilişkili Google hesabımızla herhangi bir cihazda görünecektir. Bu şekilde, ona erişmek daha kolay olacaktır. Google TV ana ekranı.

Android’in daha modern bir sürümü

bu Bugün çoğu TV ve Android TV Kutusunu çalıştıran Android TV sürümü dayanmaktadır Android 9.0 Pasta sürümü. Bunun yerine, Google TV, Android 10 tabanlıdır.

Bu şu anlama gelmez Android TV setleri eski bir Android sürümüyle yaşayacak hayatlarının geri kalanı için. Gerçek şu ki, televizyonlar er ya da geç güncellenecek. Android 10 tabanlı Android TV sürümü.

Ancak, TV üreticileri de Google TV’yi uygulayıp uygulamamayı seçebilecek TV’lerinizde ve cihazlarınızda. Önümüzdeki birkaç yıl içinde mevcut cihazlarında bir güncelleme yaparak veya Google TV ile yeni ürünler piyasaya sürerek bunu yapabilecekler.

VE 2022’den itibaren fikir, Google TV’yi herhangi bir TV için varsayılan platform yapmaktır. Android’e dayalı. O zaman olacak, muhtemelen, AndroidTV bugün bildiğimiz gibi ortadan kayboluyor.

Yok canım, Google TV ve Android TV arasındaki farklar Arayüz anlamındaki değişiklikleri bir kenara bırakırsak çok fazla değiller. Sonunda, Google TV, Android TV’yi temel olarak kullanmaya devam ediyorve bu nedenle temel işlevler bozulmadan kalmıştır.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Google TV girişi ve Android TV, nasıl farklılar? ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…