Google, ‘tek elle’ modunu Android 12’ye getirebilir

Google’ın ilk önizlemesini yayınlamasını beklerken android 12 Bir sonraki büyük güncellemenin sızıntılarının nasıl durmadığını görüyoruz. Olası radikal tasarım değişikliğini gördükten sonra artık biliyoruz ki Google doğal olarak Android’e bir mod getirebilir ulaşılabilirlik bu, büyük köşegenlere sahip çoğu mobil kullanıcıya çok tanıdık gelecektir.

Hakkında tek el moduSamsung, Xiaomi, Huawei, Motorola veya Asus gibi çoğu üreticinin özelleştirme katmanlarının uzun yıllardır uyguladığı bir özellik, ancak şimdiye kadar yerel bir android özelliği değil.

Android 12’yi tek elle kullanın

XDA tarafından bildirildiği üzere, Google şu anda tek el modu doğal olarak android 12. Bu, Pixels ve diğer AOSP tabanlı cep telefonlarının bu özelliği eklemek için kendi uygulamalarını oluşturmak zorunda kalmayacağı anlamına gelir.

Android 12: çıkış tarihi, haberler, uyumlu modeller ve bu konuda bildiğimizi düşündüğümüz her şey

bu tek el modu İzin veriyor ekranı küçültmek cep telefonumuzun arayüzü, fiziksel ekranının 6 inçini işgal etmek yerine sanal olarak yaklaşık 4 inçlik bir ekran gösteriyor, böylece cep telefonu tek elle rahatça kullanılabilir.

Tek El Modu Samsung One UI 2.5’te tek el modu

Sızıntıya göre bu özelliğin şuradan yapılandırılabilir olması planlanıyor: Ayarlar > Sistem > Hareketler > Tek el. Bu nedenle, bir jest yaparak tek el modunu etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

{«dosya»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/21/16/c3/5f58e1cb3bef07e66e/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/4a/8f/72/5f58e34d4bd22f8eaa/orijinal/mini-android-11.jpeg»}

Android 12’nin tek elli modunun nasıl çalışacağı bilinmiyor.Ekranı beğenimize göre yeniden boyutlandırabilir miyiz veya bize önceden tanımlanmış birkaç boyut sunabilir miyiz bilinmiyor. Bu özellik ile gelmesi bekleniyor Android 12 Geliştirici Önizlemesiayın geri kalanında olabilecek sürüm.

üzerinden | XDA-Geliştiriciler

– Haberler Google, ‘tek elle’ modunu Android 12’ye getirebilir aslen yayınlandı Android tarafından Cosmos.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…