Google Stadia kullanıcısı mısınız? en kötüsüne hazırlanmak

Çoğunuzun bildiği gibi, Andro4all’daki akıllı telefonlara ek olarak video oyunlarını seviyoruz. İster PlayStation, Xbox, Nintendo Switch ve hatta mobil cihazlarda oynayın.

Özellikle de, Son satın almalarımdan biri, Cyberpunk 2077’nin inanılmaz teklifinden yararlanan Google Stadia idi.kusurlarına rağmen Google platformunda inanılmaz zevkli bir oyun.

Google Stadia’nın şüphesiz yeni CD Projekt RED oyununu oynamak için en iyi platform olduğu gerçeği sayesinde, birçok kişi Stadia’nın potansiyelini fark etti.

Daha fazla bilgi: Google Stadia, deneyimsizler için en iyi oyun platformu mu?

Sonunda kendini tanıtmak için kesin bir dürtü gibi görünen şey olmadı ve bu Google bir kez daha her şeyi yanlış yaptı. Dürüst olmak gerekirse, Stadia’nın video oyunlarının geleceği olduğunu dünyaya göstermek çok basitti, ama bilirsiniz, Google Google’dır.

Google Stadia’yı nasıl bir gelecek bekliyor?

Google Stadia ipin ucunda mı?

Neden bunu söylüyoruz? Google kısa süre önce, özel başlıklar üzerinde çalışmayı etkili bir şekilde durduracaklarını doğrulayarak dahili çalışmalarını kapattığını duyurdu. Stadia’nın fikri, geliştiricilerin oyunlarını Stadia’da yayınlamalarına yardımcı olarak üçüncü taraf oyunlara odaklanmaktır..

Bu haber a priori o kadar da kötü görünmeyebilir, ancak bizde bazı şüpheler bırakıyor. Bir taraftan, Stadia’nın Google için karlı olmadığı açık Google platformunun canlı olduğu bir yıldan biraz daha kısa bir süre içinde dahili çalışmalarını kapatmış olmasıdır. Stadia gibi bir platformun bir gecede kâr edeceğini mi düşündüler? Kendilerine bu kadar mı az inanıyorlar?

Google’ın çalışmalarını kapattığı haberi orman yangını gibi yayıldı. Stadia’nın en sadık takipçileri arasında karamsarlık baş gösterdi ve Google’ın nabzının kârsız veya kârsız projeleri kapatmaya geldiğinde titremediğini hepimiz biliyoruz. Stadia kapanır mı? Stadia mağazasına yatırılan tüm paraya ne olacak? Birçoğu merak etti.

Sorun, Google’ın Stadia’nın dahili çalışmalarını kapatması veya Jade Raymond’un (platform başkanı) Google’dan kaçması değil, büyük G’nin yaptığı ticari çalışmaların eksikliğidir. Google’ın kendisi, Stadia oyuncularına platformun her zamankinden daha canlı olduğuna, özel oyunlar olmayacağına, ancak yakında harika oyunların çıkacağına dair güvence veren bir açıklama yayınlasaydı ne kadar basit olurdu. FIFA 21’in yakında Stadia’ya çıkacağını biliyor muydunuz? Eh, belli ki Google Stadia’nın ticari alanı işini iyi yapmadığından değil.

Ayrıca Stadia için kötü haberler de durmuyor. Günümüzün en popüler indie oyunlarından biri olan Terraria, Stadia’ya geleceğini doğruladı… ama sonunda değil. Görünüşe göre Google, geliştiricisinin Gmail hesabını yalnızca e-postasını değil, aynı zamanda binlerce dosyasını da askıya almış ve Google’ın haftalar sonra e-postalarına cevap vermemesinden bıkmış, sonunda oyununun Google platformuna ulaşmayacağını belirterek adaleti kendi eline almaya karar verdi..

Bunun ötesinde bir öfke nöbeti gibi görünebilir, Google yine sessiz kalır ve kullanıcılar daha fazla projenin iptal edileceğinden korkuyor Stadia kötü bir platform olduğu için değil, Google’ın onunla ilgilenmiyor gibi göründüğü için.

Ve Google – Topluluk iletişimi boştur. Sony, Microsoft veya Nintendo’nun kendisi harika sunumlar yaparken, toplulukla etkileşime geçin ve hepsinden önemlisi heyecanlandırmak yeni sürümlerle Google, Stadia’nın Mountain View şirketinin bile platformu için büyük umutları olmadığı hissini vererek tam tersini yapıyor..

Ve dikkatli olun, çünkü Stadia harika çalışıyor ve kataloğunun diğer platformlarınki kadar kapsamlı olmamasına rağmen. Yeni nesil oyunları yalnızca bilgisayarınızın tarayıcısından veya bir Chromecast Ultra kullanarak oynatabilme gerçeği ne yazık ki Google bundan nasıl yararlanacağını bilmese de bu harika bir varlık. Video oyunları dünyası Google için harika mı? Pekala, inkar etmeyeceğiz.

Bu nedenle Google Stadia’nın geleceği belirsiz. Platformun kısa vadede kapanacağından içtenlikle şüpheliyiz, ancak gerçekten hak ettiği popülerliğe sahip olmayacağına inanıyoruz. Google, gidecek çok yolu olduğundan değil, doğrudan Google Stadia için tüm stratejisini yeniden düşünmek zorunda olduğundan.

Sadece zaman gösterecek Google’ın akışlı video oyunu platformu, büyük G tarafından terk edilen uzun projeler listesine katılırsa.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Gönderi Bir Google Stadia kullanıcısı mısınız? En Kötüye Hazırlanın ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…