Google, protestocuların ABD’deki konumu hakkında bilgi vermek zorunda kaldı: İspanya’da yapma olasılıkları bunlar

Minneapolis polisi, Google’ı aramaya zorlayan bir arama emri çıkardı. Protestoya yakın olan kişilerin ayrıntılarını sağlamak TechCrunch tarafından sızdırılan bilgilere göre, geçen yıl George Floyd’un öldürülmesinden iki gün sonra şiddet eylemleri kaydetti.

27 Mayıs 2020’de George Floyd’un öldürülmesinden iki gün sonra Minneapolis’te protestolar patlak verdi. Bir mağazanın yakınında, AutoZone, Maske takan bir adam vitrinleri şemsiyeyle kırarken görüntülendi. Yerel Minneapolis Star Tribune gazetesi o sırada yerel polisin onun beyaz bir üstünlükçü olabileceğine inandığını söyledi.

Bölgede bulunan kişilerin hesap verileri

haritalar

Her ne olursa olsun, Minneapolis’te ikamet eden Said Abdullahi, Google’dan hesap bilgilerinizin mahkeme kararına tabi olduğunu bildiren bir e-posta aldı ve Tech Crunch’a söylediği gibi, polise teslim olacağını söyledi. Ayrıca Abdullahi, şiddet eylemlerine katılmadığını ve sadece cep telefonuyla durumu kaydeden bölgede olduğunu açıkladı. Bu kişi, Google’ın hesap bilgilerini Minneapolis polisine vermesini engellemek için bir avukat tuttuğunu söylüyor.

bu TechCrunch tarafından görülen mahkeme emri, polisin hesap verilerini aradığını söyledi Google, 27 Mayıs’ta yerel saatle 17:20 ile 17:40 arasında AutoZone mağazasının veya park yerinin yakınında bulunan herhangi bir telefon veya cihazdan gelen verileri “anonimleştirdi”.

Yetkililer tarafından yaygın bir uygulama

google haritalar

Google’ın bu isteği, izole bir olay değildir. 2019 yılında sağlanan bilgilere göre Google, aldığı kullanıcı konum verileri için arama emri sayısının 2017 ile 2018 arasında %1,500 ve 2018 ile 2019 arasında %500’den fazla arttıThe New York Times’a göre, belirli rakamlar vermese de. Görünüşe göre, Google, coğrafi veriler için 180’den fazla arama emri aldı 2019’da tek bir hafta içinde.

NYCLU veya New York Sivil Özgürlükler Birliği, Aralık 2020’de diğer sivil haklar, çalışma ve sivil toplum örgütleriyle birlikte bir mektup gönderdi. Google’dan Google’ın kullanıcı verisi aramalarındaki artışına karşı çıkmasına yardım etmesini istedi Düzenleyici güçler tarafından ve ayrıca vatandaşların bulunduğu yerle ilgili yukarıda belirtilen taleplerden söz etti.

Google, 'konum geçmişi' olmayan kullanıcıları izlemeye devam ettiği için olası bir toplu dava ile karşı karşıya

Unutulmamalıdır ki Ocak 2020’de bir keşfin kamuoyuna duyurulduğu: Google, kullanıcılarından veri sağlamak için o aydan itibaren ücret almaya karar verdi ABD kolluk kuvvetleri ve diğer devlet kurumlarından gelen arama emirleri ve mahkeme celplerindeki artış göz önüne alındığında, yetkililer. Bu bilgi The New York Times tarafından açıklandı ve Mountain View’dakiler tarafından doğrulandı.

Yetkililerden gelen bu talepler hakkında İspanya yasaları ne diyor?

Fase Consulting danışmanı Sergio Carrasco Mayans, İspanya örneğinde, Ceza Muhakemesi Kanununun işbirliği görevine ilişkin 588.septies b maddesinin tasarlandığını açıklıyor. elektronik trafik verileri veya iletişim süreciyle ilgili veriler hakkında bilgi edinirken çok çeşitli olanaklar hizmet sağlayıcıların. Bu nedenle, belirli bilgileri talep etmek mümkün olacaktır.

Her durumda, bir soruşturmada, “hem operatörler hem de Google gibi hizmet sağlayıcılar çok çekici bilgilere sahipler. bu tür bir eyleme karşı hareket ederken, ancak bu bilgilerin gerçekten ne anlama geldiğini dikkate almak gerekecektir. olası hata payları olarak. Bir kişinin belirli bir alanda olması, onu otomatik olarak belirli bir ihlale bağlaması yeterli değildir, ancak bunun için daha fazla araştırma çalışması, bir sesle elde edilen konum bilgisi gerekecektir, “dedi avukat.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/2c/35/45/601d78053bef0784c8/default-standard-180.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/2e/67/e6/601d787a3bef078502/original/10-google-applications-that-could-have-triumphed-1080p.jpeg»}

Carrasco, diğer yandan, suçluların çoğunun nihayetinde mobil cihaz taşımadığını, hatta belki de bulundukları yerden kaçmak için önceden tasarlanmış olduğunu görebiliriz, diye açıklıyor Carrasco. Bir hukukçu olarak bu konuda şunları açıklıyor: «Araştırmaya yanlılığı dahil etmemek önemlidir, çünkü bulmayı zorlaştırabilir. gerçek suçlulardan.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Google, protestocuların ABD’deki konumu hakkında bilgi vermek zorunda kaldı: İspanya’da yapma olasılıkları bunlar aslen yayınlandı Genbeta Barbara Becares’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…