Google Play’i kullanarak uygulamaları yakındaki diğer Android cihazlarla nasıl paylaşabilirsiniz?

Google, Apple’ın Airdrop sistemine bir alternatif sunma hedefinde, Yakınlarda Paylaş aracını geliştirmeye devam ediyor. Android cihazlar arasında belge ve bilgi paylaşın herhangi bir kabloya ihtiyaç duymadan. En son bir yenilik olarak, şirket olasılığını tanıttı uygulamaları yakındaki cihazlarla paylaşın.

Bu fonksiyon bulunur doğrudan Google Play uygulama mağazasına entegreve onun sayesinde mümkün uygulamaları diğer kişilerin cep telefonlarına hızlı bir şekilde gönderin. Bugün, uygulamalarınızı paylaşmak veya başkalarından almak için bu özelliği nasıl kullanabileceğinizi açıklıyoruz.

Yakındakilerle Paylaş, uygulamaları yakındaki diğer cihazlara göndermenize olanak tanır.

Google Play üzerinden Nearby Share ile uygulama gönderin veya alın

Öncelikle belirtmek gerekir ki, Nearby Share ile uygulama paylaşma işlevi içine sokulur Google Play Store sürüm 24.0. Bu nedenle, Google Play Store’da bulunan en son sürümü indirmek için aşağıdaki adımları izlemenizi öneririz.

Belirtilen sürüme eşit veya daha büyük bir sürümünüz olduğunda, uygulamaları paylaşmak için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

  1. Google Play’i açın ve sol üst köşedeki üç paralel çizgi simgesine dokunun.

  2. Menüde “Uygulamalarım ve oyunlarım” seçeneğine dokunun.

  3. “Paylaş” sekmesine gidin.

  4. Ne yapmak istediğinize bağlı olarak, “Gönder” veya “Al” düğmesine dokunun.

  5. Bir veya daha fazla uygulama göndermek için, bunları işaretleyin ve ardından sağ üst köşedeki “Gönder” düğmesine dokunun.

  6. Son olarak, uygulamalarınızı paylaşmak istediğiniz cihazı seçin ve eşleştirme kodunun diğer kişininkiyle eşleştiğinden emin olun. Alıcının aynı adımları izlemesi, ancak 4 numaralı adımdan “Al” düğmesine dokunması gerektiğini unutmayın.

Andro4all’daki galeriye göz atın

Bu kadar. İşlem bittiğinde, başvurular gönderilecek ve alıcının bunları kullanabilmesi için “Yükle”ye dokunması yeterlidir.

Bahsetmeye değer tüm uygulamalar paylaşılamaz bu aracı kullanarak. Play Store’da halka açık olmayan ve o sırada APK dosyası aracılığıyla yüklenmiş olanlar veya satın alınmış olanlar, diğer cihazlara gönderilemez.

Öte yandan şunu belirtmekte fayda var. bu işlem mobil veri tüketmez, ve işlemin herhangi bir zamanda iptal edilebileceğini. Ayrıca, başvuruların teslimi tamamlandıktan sonra, diğer cihazla bağlantısını kesin Google Play Yakındaki Paylaş aracında bulunan bir düğmeden kolayca.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Google Play kullanılarak yakındaki diğer Android cihazlarla uygulamalar nasıl paylaşılır yazısı ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…