Google Play dışından Wear OS’ye uygulama yüklemek Mart ayından itibaren daha zor olacak

Wear OS akıllı saatine uygulama yüklemenin birkaç yolu vardır: minyatür Play Store’dan, telefonunuzda bulunan uygulamaların Wear OS sürümünün kopyalanması veya ADB aracılığıyla. İkincisi, önümüzdeki 10 Mart’tan itibaren artık kullanılamayacak.

Diğer mobil uygulamaları destekleyen Wear OS uygulamalarının görünürlüğünü sınırladıktan sonraki adım, şuradan yüklenemez telefonumdaki uygulamalarWear OS için Google Play’de olmayan uygulamaları yüklemek için var olan nispeten rahat bir yol.

İçinde Wear OS sürümü olan başka uygulama yok

Wear OS akıllı saatinizdeki uygulamaları keşfetmeyi ve yüklemeyi kolaylaştırmak için geliştiriciler şunları yapabilir: Android uygulamanıza Wear OS sürümünü ekleyin. Bu şekilde, uygulamanın Wear OS sürümünü telefondan akıllı saate “aktarmak” dışında saate başka bir şey indirmek gerekmez.

En iyi akıllı saat (2021): satın alma rehberi ve karşılaştırma

Google, şimdiye kadar eski bir mod olarak izin vermesine rağmen, Wear OS uygulamaları doğrudan indirip yükleyebildiğinden bu davranış “kullanımdan kaldırılmıştır”. Google bunu tercih ediyor uygulamaları doğrudan akıllı saatte Google Play’den indirin ve bu nedenle, Android uygulamaları içindeki bu Wear OS uygulamalarının görünürlüğü sınırlıdır: Google Play’deki aramalarda görünmezler.

Bu uygulamaları kurmanın tek yolu şuraya gitmekti: telefonumdaki uygulamalarancak şirket Wear OS uygulamalarının geliştiricilerini bir e-postayla bilgilendirdiği için bu 10 Mart’tan itibaren de değişecek.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/75/42/b2/5f8d893f4bd22f0967/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/5c/80/42/5f8d8e574bd22f0910/original/ticwatch-pro-3.jpeg»}

Bu tam olarak bazı Wear OS uygulamalarının sahip olduğu ve Google Play’de bulunmayan yükleme modudur ve ayrıca mağazanın kendisini kullanmaktan daha hızlı olduğunu unutmamak gerekir. Google, geliştiricilere, Wear OS sürümünün, kullanıcıların Wear OS olmasa bile yüklediği APK’nin boyutunu artıran, mobil sürüme gömmelerini önerir. çoklu apk sistemi kullan.

Bu şekilde, uygulama görünecektir akıllı saatte Google Play’de ararken, ve cep telefonlarına indiren kullanıcıların Wear OS sürümünü de hediye olarak almaları gerekmeyecek. Net olmayan şey, olup olmadığı telefonumdaki uygulamalar Artık mevcut olmayacak veya bu uygulamaları size birden fazla APK ile gösterecek şekilde değişecek ve her durumda mağazadan indirmeniz gerekecek, çünkü artık fiziksel olarak cep telefonunuzda değilsiniz.

üzerinden | AndroidPolis

– Haberler Google Play dışından Wear OS’ye uygulama yüklemek Mart ayından itibaren daha zor olacak aslen yayınlandı Android Ivan Ramirez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…