Google Phone, yabancılardan gelen aramaları otomatik olarak kaydetme seçeneği ekler

Yılın başından beri yolda olduğunu biliyorduk ve şimdi bazı kullanıcılar için etkinleştirilmeye başlandı: bilinmeyen aramalar için otomatik arama kaydı Bazı kullanıcılar için zaten bir seçenek olarak görünüyor.

Google’ın kendi telefon uygulamasına arama kaydı eklemeye başlamasının üzerinden bir yıldan fazla zaman geçmesine rağmen, kullanıma sunulması birkaç bölgeyle sınırlı kaldı. Onlarda, şimdi Google kaydı bir adım daha ileri götürüyor ve şu seçeneği sunuyor: aramaları otomatik olarak kaydet yabancılardan.

{«videoId»:»x80e3c4″,»autoplay»:true,»title»:»3D HAYVANLAR EVİNİZDE | Bu, yeni GOOGLE işlevidir»}

Aramaları otomatik olarak kaydedin

Android arama kaydındaki karanlık zamanlardan sonra, Google, Android Pie’deki çoğu uygulamanın kullandığı yöntemi engellediğinden, geçen yıl bir umut ışığı ortaya çıktı: Google kayıt işlevini doğrudan Telefon uygulamanıza ekleditest modunda ve birkaç bölgede olmasına rağmen.

iOS ve Android'de Telefon Görüşmeleri Nasıl Kaydedilir

Google uygulamasından aramaları kaydetmenin yolu, devam eden bir arama sırasında kayıt düğmesine basmayı içeriyordu, ancak şimdi Google, kaydı otomatikleştirmenin bir yolunu ekliyor. Telefon uygulaması ayarlarından, aramaları zaten manuel olarak kaydedebilenler için yeni bir bölüm görünüyor: daima Kayıt.

arama kaydı

Bu ayarlardan istediğinizi seçebilirsiniz. Rehberinizde olmayan numaralardan gelen aramaları otomatik olarak kaydedinve aramaları kaydedilecek kişilerinizin telefon numaralarının manuel listesini seçin.

Otomatik kaydı açtığınızda, Google size hem sizin hem de diğer kişinin kayıttan önce izin alınması gereken bir bölgede olabileceğinizi ve sistem bir konum aracılığıyla diğer kişiyi bilgilendirir konuşmanın kaydedildiğini söylüyor.

Google Telefon - Arayan Kimliği ve Anti-Spam

Google telefonu – Arayan Kimliği ve istenmeyen posta önleme

üzerinden | XDA

– Haberler Google Phone, yabancılardan gelen aramaları otomatik olarak kaydetme seçeneği ekler aslen yayınlandı Android Ivan Ramirez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…