Google, Microsoft ve Mozilla, programlama dilinin geliştirilmesini desteklemek için yeni Rust Foundation’ın bir parçasıdır.

Projenin yönetiminden sorumlu Rust Core ekibi, Rust Foundation’ın kurulduğunu duyurdu. programlama dilinin ve ekosisteminin gelişimini yönlendirmek ve desteklemekten sorumlu olacak yeni kar amacı gütmeyen kuruluş.

Vakfın yönetim kurulunda, Rust’ın kurucu şirketlerinin her birinden beş yönetici yer alacak. Google, Microsoft, Amazon Web Servisleri, Huawei ve Mozilla.

Mozilla’nın ötesinde Rust için Yaşam

Pas Mozilla

Mozilla’nın 2020 yılında 250 çalışanı işsiz bırakan yeniden yapılanmasının ardından ve birçok büyük Rust geliştiricisini etkilediprojeyi temel olarak en önemli sponsoru ve şimdiye kadarki altyapısının ve insan sermayesinin büyük bir kısmının tedarikçisi olmadan bırakarak, Rust’ın yöneticileri bunu yalnız yapmaya karar verdiler.

“Pas, Mozilla’dan daha büyük”Rust Core Team Üyesi Steve Klabnik, bugün ilk resmi toplantısını yapacak olan yeni Rust Foundation’ı oluşturma planlarından bahsetti.

Mozilla, tüm alan adlarını, ticari markaları ve altyapı varlıklarını yeni kuruluşa devretti

Açıkça Rust’a sıkı sıkıya bağlı kalan Mozilla, yeni organizasyona alan adlarını ve ticari markalarını ve ayrıca sandıklar.io paket kaydı dahil tüm altyapı varlıklarını devretti ve artık organizasyonda sadece bir resmi temsilciye sahip olacak. bunun yönetmenleri

Rust neden birçok programcı tarafından en çok sevilen dildir?

Rust şimdi dünyanın en büyük dört teknoloji şirketinden fon alacak bir vakıf tarafından destekleniyor. Kurucu üyeler başlangıçta yıllık bütçesi bir milyon dolardan fazla olan iki yıllık bir taahhüt Rust projesinin bakımcılarını destekleyecek hizmetler, programlar ve etkinlikler geliştirmek.

Rust, kısa sürede birçok programcı tarafından en sevilen programlama dillerinden biri haline geldi. Mozilla’da 10 yıldan biraz daha uzun bir süre önce doğmuş olan dil, mükemmel derleme ve yürütme süreleri ile en verimli dillerden biri olarak kabul edilir ve C veya C++ gibi klasiklere göre daha az bellek yönetimi sorunuyla, o kadar ki, yerini alabilir. bunların gelecekte projeyi tanıtacak olan vakfın bir parçası olan Microsoft’ta kullanılması.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/2e/dc/33/5ffecd764bd22f175a/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/62/0f/93/5ffecdb94bd22f1759/original/ni-html5-ni-apps-nativas-lo-mejor-de-bos-mundos-andres-almo-de-google- geliştiriciler-bq.jpeg»}

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Google, Microsoft ve Mozilla, programlama dilinin geliştirilmesini desteklemek için yeni Rust Foundation’ın bir parçasıdır. aslen yayınlandı Genbeta Gabriela Gonzalez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…