Google Malaga taahhüdünü sürdürüyor: VirusTotal şehrinde bir siber güvenlik merkezi için 650 milyon dolar

Google duyurdu 650 milyon dolarlık yatırım Malaga’da siber güvenlik için bir “mükemmellik merkezi” yaratmak. Bu şehir, şirket ve güvenlik taahhüdü için zaten önemli: Eylül 2012, Google, şu anda tamamı Malaga’da bulunan 40 çalışanı olan bir birim olan VirusTotal adlı bir güvenlik girişimini satın aldığını duyurdu.

Burası bir olacak Siber güvenlik konusunda eğitim, konuşmalar, atölye çalışmaları ve mentorluk sunmak için alan, resmi bilgilere göre ürün araştırma ve geliştirmeye ek olarak. Yatırım şu andan itibaren ve önümüzdeki beş yıl içinde yapılacak.

Bu yenilik, Google tarafından İspanya’da duyurulan diğer projelere katılıyor: İspanya’daki ilk Google Cloud Bölgesi, Madrid’deki Telefónica ile el ele ve Google’ın İspanya’yı Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’a bağlayan ilk özel denizaltı kablosu.

Google, Malaga’da kararı için neye değer verdi?

google malaga

Bugün açıklanan mükemmellik merkezi, Paseo de la Farola’da 2.500 metrekarelik bir alanda yer alacak. Şirket, bu yeni Google merkezi için bu Endülüs şehrini seçti, çünkü burası “canlı ve teknolojik dokuyu işleyen şirketlerin kuluçka makineleri ve hızlandırıcıları uzun zaman”.

VirusTotal'dan Chronicle'a: Bernardo Quintero ve Google'ın Malaga'daki siber güvenlik ekibinin hikayesi

bunu hatırlamalısın Google, 2012’de VirusTotal’ı satın aldı ve öğrenciler arasında ekosistemi teşvik etmek için Malaga Üniversitesi ile sürekli işbirliği içinde olan bu ekip. Şimdiki hedef, çalışmalarını siber güvenlik için bu mükemmeliyet merkezinden geliştirmeye devam etmektir. google da bölgenin sunduğu yeteneğe değer verdiğini söylüyor. VirusTotal satın alındığında, çalışma ekibinin “Güney Avrupa’daki Google ofisi” olarak bilinen Malaga’da kalabilmesi zaten çarpıcıydı.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Aslında bu, Google’ın Malaga’daki ilk girişimi değil. Kasım 2019’da Mountain View’daki bunun bir başlangıç ​​hızlandırıcı başlatmak için seçilen şehir olacağını duyurdu siber güvenliğe adanmış. Proje, Google for Startups Accelerator programının bir parçasıydı ve altısı İspanyol olan sekiz siber güvenlik girişiminden oluşuyordu.

Ayrıca, bu hafta eyaletin başkenti Malaga WorkBay’i duyurdu. belediye meclisi telecommuters çekmek istiyorhem ulusal hem de uluslararası.

{«dosya»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/3f/4b/b4/60252b0b3bef07a36a/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/6d/ea/a3/602529154bd22f83a6/orijinal/como-improve-la-seguro-en-internet.jpeg»}

Belediye meclisi, şehrin her yerine dağıtılmış çalışma alanları sunduğunu ve tarihi merkezde Promálaga Coworking veya Promálaga Álamos gibi kültürel veya teknolojik etkinliklerini desteklediğini hatırlamak istedi. Şehir Ülkemizin en önemli ve öncü teknoloji merkezlerinden birine sahiptir.PTA.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Google Malaga taahhüdünü sürdürüyor: VirusTotal şehrinde bir siber güvenlik merkezi için 650 milyon dolar aslen yayınlandı Genbeta Barbara Becares’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…