Google Keep: ne olduğu ve ne için olduğu

Şu anda Android’de, günlük hayatımızı organize etmek için çok sayıda uygulamamız var. notlar, listeler ve görevlerancak belki de tam olarak yararlanamadığımız araçlardan biri Google Keep.

Okumaya devam edin çünkü aşağıdaki satırlarda bu pratik Google uygulamasıyla yapabileceğiniz her şeyi açıklayacağız.

Google Keep: Google’ın platformlar arası not yöneticisi

Google Keep nedir

2013 yılında piyasaya sürülen Google Keep, Google tarafından geliştirilen ücretsiz bir uygulamadır. not dosyası aracılığıyla kişisel bilgilerimizi düzenlemek.

Daha fazla bilgi: Google Keep’e 7 alternatif uygulama: bu uygulamalarla notlarınızı düzenli tutun

Keep’in en büyük avantajlarından biri, tüm bilgilerimize herhangi bir cihazdan erişim Çok platformlu bir araç olarak, ana tarayıcılarla uyumlu bir web sürümüne ve uzantılara sahip olmanın yanı sıra hem iOS hem de Android’de mevcut olması sayesinde: Chrome, Firefox ve Edge.

Google Keep ne için kullanılır ve nasıl çalışır?

Google Keep esas olarak notlar alın ve cihazlarımızda düzenleyin, sanki klasik “post-it”miş gibi. Birçok ek işlevi arasında, ayarlamamızı da sağlar. en önemli notlar için hatırlatıcılar veya yapılacaklar listesi oluşturun.

Google Keep, notları, listeleri ve görevleri yönetmenize olanak tanır

Google Keep, notları, listeleri ve görevleri yönetmenize olanak tanır

Google Keep’i kullanmak için sahip olmanız gerekir bir google hesabı oluşturdu aracılığıyla tüm cihazlarımız arasında bilgileri senkronize edebiliriz. Hem mobil uygulamada hem de tarayıcıda kullanımı pratik olarak aynıdır: İlgilenirsek, sadece bir not oluşturup atayacağız, farklı parametreler, etiketler veya hatırlatıcılar.

Böylece, uygulamanın içine girdikten sonra yeni bir not eklemek için “+” üzerine tıklayın. Aynı şekilde doğrudan sesli not, resim, kontrol listesi veya doodle ekleyebiliriz.

Eklendikten sonra yapabiliriz notu sabitleyin, bir alarm veya hatırlatıcı ayarlayın, bir renk etiketi veya arşivleyin. Aynı şekilde, notlarımızı diğer kullanıcılarla da paylaşabilmeleri için onları düzenleyebilmeleri mümkündür.

Ayrıca, Google Keep’e her eriştiğimizde bir bakışta tüm notlarımızı göründaha iyi bir görselleştirme için filtreler bile uygulayabilmek.

Daha fazla bilgi: Android için en iyi ücretsiz widget’lar

Tabii ki, Google Keep tamamen ücretsizdir ve neredeyse tüm Android cihazlarda fabrikada kurulu olarak gelir.

Google Keep’in daha kullanışlı özellikleri

Google Keep bir not yöneticisinden çok daha fazlasıdır, bu yüzden onu tam olarak kullanmayı öğrenirsek çok faydalı olabilir. Aşağıda detaylandırıyoruz en pratik özelliklerinden bazıları:

  • Onay kutulu listeler oluşturun: hem düzenleme notlarından hem de doğrudan ana menüden ekleyebiliriz onay kutuları olan listeler Neyi işaretleyebiliriz? olarak özellikle yararlı bir işlevdir. Alışveriş listesi ya da yaratmak liste yapmak.

  • Hatırlatıcılar oluşturun: ne zaman yeni bir not oluşturduğumuzda bir son tarih belirlemek, bu nedenle uygulama süresi dolduğunda bize bildirecektir. Böylece Google Keep’i bir takvim veya ajanda uygulamasında yaptığımıza benzer bir hatırlatma uygulaması olarak kullanabiliriz.

  • Arkadaşlarınızla ve ailenizle notları paylaşın: Keep ayrıca şunları yapmamızı sağlar: bir not oluştur ve paylaş e-posta adresini bildiğimiz sürece herkesle. Bu şekilde yapabiliriz işbirlikçi notlar oluştur birkaç kullanıcı arasında düzenleme yapmak, çevremizle görevleri veya görev listelerini paylaşmak için yararlı olacak bir şey.

  • En önemli notları vurgulayın: Daha önce de belirttiğimiz gibi Google Keep, bir notu vurgula ile uygulamanın en üstüne yerleştirmek çapa seçeneği, her zaman en önemli notları göz önünde bulundurur. Ana dallara atamak da mümkündür farklı bir renk Aramanın çok daha görsel olması için notlarımızın her birine.

  • Notlarımızı etiketlere göre düzenleyin: Notlarımızı renge göre sıralayabildiğimiz gibi, Google Keep aynı zamanda bir dizi etiket oluştur ana menüden erişebileceğimiz

  • Elle, sesli notlar veya fotoğraflarla notlar oluşturun: Google Keep’in bir başka avantajı da, elle notlar oluştur, doğrudan cep telefonumuzun ekranına yazma. Aynı şekilde biz de yapabiliriz ses veya sesli notlar kaydedin ve bunları uygulamanın içinde bir not olarak daha kaydedin. Son olarak, bize şu imkanı da sunar: ekli fotoğraflarla notları yükleörneğin arabayı nereye park ettiğimizi bilmek için özellikle yararlı bir seçenek.

  • Notlara bir konum ekleyin: son olarak ve önceki örnekle devam ederek şunları yapabiliriz: konum ekle bir hatırlatma olarak notlarımıza.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Google Keep: ne olduğu ve ne için olduğu girişi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…