Google, Kandinsky’nin sinestezisini kopyaladıkları bir deneyle bir doz kültür veriyor

Google yazılımının artırılmış gerçekliğini test ettiği bir deney yürütür ve aynı zamanda kullanıcılarına biraz kültür öğretir. En başından itibaren, iki özel konu hakkında bilgi verir. Bunlardan biri sinestezi, karşılık gelmeyen bir anlamda bir duyum basan bir durum. Ve diğer şey, kim olduğunu ortaya çıkarmasıdır. Vasily Kandinskysoyut sanat resminin öncüsü.

Bunu daha basit bir şekilde açıklamak için, önce sinestezinin ne olduğunu detaylandırmalıyız. Bu bir konuşma figürüdür. Örneğin koku gibi bir hissi mecazi olarak bir renge bağlar. Adı geçen sanatçı, tuvaline sulu boyayı çekerken bir ses duyduğunu söyledi. Böylece birden fazla rengi ifade etti ve sonuç soyut bir çalışma oldu.

Google ve Vasily Kandinsky

Engadget incelemesi GoogleSanat ve Kültür bölümünde, Paris’te olarak bilinen bir kültür kompleksi ile ilişkilendirildi. Merkez Pompidu, Vassily Kandinsky’ye saygılarını sunmak için. Kültürü artırılmış gerçeklik teknolojisiyle birleştirdiler ve sonuç Play Kandinsky oldu. Bu bağlantıya girerek, Rus ressamın o sırada “hissedebildiği” bir rekreasyonu dinleyebilirsiniz.

Bunu başarmak için en iyi geliştiricilerine ihtiyaçları vardı. Ama aynı zamanda deneysel müzisyenlerin hizmetlerine de ihtiyaç duyuyorlardı. antoine Bertin ve NSDOS. Ana rekreasyon, Kandinsky’nin “adlı ikonik eserlerinden biri hakkındadır.Sarı Kırmızı Mavi“, 1925.

Adından da anlaşılacağı gibi ana renkler mevcuttur ve bir tanesine tıklarsanız ses çıkarır. Birkaç seçim yaptıktan sonra, eksiksiz bir parçanız var. Ayrıca Google’ı seçmenize neden olan iki duyguyu seçerek kendi sesinizi yapma seçeneğiniz de var.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…