Google, İspanya için 650 milyon doları aşan yatırımla birlikte yeni Siber Güvenlik Merkezi için Malaga’yı seçti

Google, 2012’de güvenlik girişimi VirusTotal’ı satın aldığından beri çok şey oldu. Bernardo Quintero’nun liderliğindeki ekip sonunda Google’ın yeni ‘Siber Güvenlik Mükemmeliyet Merkezi’. Bugün şirket, İspanya için 5 yılda 650 milyon dolarlık bir yatırım yaptığını duyurdu. Bunların arasında Malaga’da bulunan bu yeni merkezin oluşturulması, dijital beceriler eğitimi ve İspanya’da Telefonica ile işbirliği içinde ilk Google bulut bölgesinin kurulması yer alıyor.

Google Iberia Başkan Yardımcısı Fuencisla Clemares, “Malaga’da siber güvenlik için bu yeni mükemmellik merkezinin açılması, inovasyonun büyümesini güçlendirecek ve toplumumuzu siber güvenlik gibi önemli bir dijitalleşme zorluğuyla yüzleşmeye hazırlayacaktır.” A Malaga’da yıllardır oluşturulan İspanyol girişimlerin ekosisteminden doğan siber güvenlik taahhüdü.

VirusTotal'dan Chronicle'a: Bernardo Quintero ve Google'ın Malaga'daki siber güvenlik ekibinin hikayesi

VirusTotal “dağ evinden” 2.500 metrekare alana

Yeni siber güvenlik merkezi olacak Malaga’nın merkezinde, Paseo de la Farola’da yer almaktadır.. Siber güvenlik konusunda eğitim, söyleşi, çalıştay ve mentorlukların verileceği 2.500 metrekarelik bir alan olacak. VirusTotal ekibinin önceki çalışmalarının ardından araştırma ve ürün geliştirme de gerçekleştirilecek.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Google, Malaga’yı “teknolojik dokuyu uzun süredir geliştiren canlı başlangıçlar ve iş inkübatörleri ve hızlandırıcılarından oluşan bir ekosisteme” sahip bir bölge olarak görüyor. 2019 yılında şirket ayrıca bir siber güvenliğe odaklanan başlangıç ​​hızlandırıcı. Malaga Üniversitesi’nden ‘Tersine Mühendislik ve Kötü Amaçlı Yazılım İstihbaratında Üniversite Uzmanı’ unvanıyla uzmanlaşmak isteyen kadınlara yönelik 10 bursun eşlik ettiği proje.

Bernard

“Bu harika bir haber, bu yeni aşama için çok heyecanlıyız. VirusTotal, güçlü olduğu kadar basit olan bir kavramla dünyanın güvenliğini artırma misyonuyla doğdu: birlik güçtür ve “paylaşmak önemsemektir”. Bu vizyonla, sektördeki tüm şirketlerle işbirliği içinde, zamanla geniş bir topluluğa dönüşen ve ayrıca İnternet güvenliğinin diğer yönlerini de ele alan antivirüs toplayıcısını oluşturmaya başladık, “diye açıklıyor Bernardo Quintero’dan Xataka’ya.

«Bu yeni Mükemmellik Merkezi bizim için doğal bir evrimdir ve büyük bir fırsat,” diyor Malaga’daki teknolojik ekosistemin “canlı” bir aşamadan geçtiğine inanan Quintero. “Malaga Üniversitesi’ni ve yerel yönetimi, hem yeni teknolojilere hem de girişimci programlara adanmış, halihazırda ilgili bir role sahip olan Endülüs Teknoloji Parkı’na eklersek, bugünü ve geleceği iyimserlikle görmek için mükemmel bir üreme alanına sahibiz” , diye açıklıyor VirusTotal başkanı ve Google’daki Güvenlik Mühendisi Yöneticisi.

Yeni Siber Güvenlik Mükemmeliyet Merkezi, duyurulan Milano Yapay Zeka merkezine veya Hindistan’daki bulut mükemmellik merkezine eşdeğer bir projedir.

Google Iberia Başkan Yardımcısı, Başkan Yardımcısı Nadia Calviño ve Ekonomik İşler ve Dijital Geçiş Bakanı ile bir araya gelerek, geçtiğimiz günlerde açıklanan farklı projeler arasında dağıtılacak 650 milyon dolarlık yatırımı açıkladı. A hükümetin başarmayı umduğu özel kaynakların harekete geçirilmesinin bir parçası olan yatırım 2025 Dijital Gündeminde.

Aradan yıllar geçmesine rağmen, VirusTotal ekibi orijinal ruhunu Google’da savundu. Ayrıca, birçok Google çalışanının ekiple çalışmak için Malaga’ya gitmeyi düşündüğü şirketin kendi içindeki “çağrı etkisi”.

«Üç çalışma alanımız var: Malaga Üniversitesi ile işbirliği içinde araştırma ve uzmanlık kurslarının teşvik edilmesine, yeni başlayanlar için mentorluk programlarının yanı sıra görüşmeler, çalıştaylar ve diğer etkinliklerle siber güvenlik konusunda eğitim ve yaygınlaştırmaya devam etmek. Malaga’dan uluslararası görünürlük ile siber güvenlikte bir referans merkezi olmayı umuyoruz«, Quintero’yu değerlendirir.

Bu yeni merkezin oluşturulmasıyla Google’ın Malaga’ya olan bağlılığı bir adım daha ileri gidiyor. Google İspanya’nın savunduğu gibi, “İspanya’yı siber güvenlik açısından Avrupa’da lider konumuna getirme” arayışına biraz daha yaklaştık.

{«dosya»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/3f/4b/b4/60252b0b3bef07a36a/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/6d/ea/a3/602529154bd22f83a6/orijinal/como-improve-la-seguro-en-internet.jpeg»}

Xataka’da | Uzaktan çalışıyorsanız, Malaga sizi bekliyor: şehir, uzaktan çalışanları çekmek için Malaga WorkBay’i başlattı

– Haberler Google, İspanya için 650 milyon doları aşan yatırımla birlikte yeni Siber Güvenlik Merkezi için Malaga’yı seçti aslen yayınlandı Xataka Enrique Perez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…