Google, iOS’ta kullandığınızda hangi verileri topladığını göstermek için YouTube’u App Store’da günceller

YouTube, App Store’da tekrar güncellendi ve bunu Google’ın ağdaki kullanıcıların gizliliğini bir nokta daha güçlendirmeye çalıştığı bir güncelleme ile yapıyor. YouTube’un yeni sürümü şimdi indirilebilir ve beklenen hata düzeltmeleriyle birlikte, bilmemiz için gizlilik etiketleri gelir. Uygulamanın her gün kullandığımız zamanlarda ne kadar veri topladığı.

Kurulan uygulamaların faaliyetlerimizi takip edememesi için iOS’ta etkinleştirebileceğimiz mekanizmayı o gün gördük. Şimdi Google, bu güncelleme ile bizim bilmemizi kolaylaştırıyor ya da daha doğrusu, YouTube’un ne kadar bilgi topladığını netleştirin Uygulamayı cep telefonumuzdan kullandığımızda.

Bütün bunlar YouTube’un bildiği şeyler

https://platform.twitter.com/widgets.js

Şimdi iOS için YouTube’dan olan bu bağlantıya girersek, “Gizlilik” tıklarsak, açılan penceredeki gibi görebiliriz. uygulamanın cep telefonumuzdan topladığı tüm veriler görünür.

Parmağınızı ekranda kaydırmanız yeterli, bunda cıvıldamak özet olarak sende, uygulamanın topladığı tüm verileri kontrol etmek için. Arama veya göz atma geçmişi gibi bazıları mantıklıdır, ancak kişilerimize ve hatta konuma erişim gibi diğerleri gerçekten çarpıcıdır.

Facebook'ta gizliliğinizi nasıl yapılandırırsınız: 14 temel ipucu ve püf noktası

İnternette gezinirken veya herhangi bir tür uygulamayı kullandığımızda gizlilik, giderek daha fazla değer verdiğimiz bir şeydir ve geliştiriciler daha şeffaf hale getirmeye çalışıyor. Apple söz konusu olduğunda, Amerikan şirketi, uygulamaların topladığı verileri daha şeffaf hale getirmek için şimdiden hareketler başlattı ve ilk hareket ve en çarpıcılarından biri, WhatsApp’ın kullanan kullanıcılardan ne kadar veri topladığını gösterince görüldü. iOS’ta uygulama.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/4f/87/b3/600b0de83bef077313/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/3e/f9/72/600b0e823bef0772ae/original/privacidad-facebook.jpeg»}

Gerçek şu ki, Google’ın iOS uygulamasını güncellemek için yavaş olması, Android için aynı adlı sürümünün 7 Aralık’tan bu yana tüm güncellemeleri herhangi bir duraklama olmadan aldığını düşünürsek dikkat çekici bir şey. iOS’ta güncellenen ilk Google uygulamasıdır ve diğer önemli araçların da yakında bu yolu izleyeceği umulmaktadır. Gmail, Chrome, Google Haritalar, Google Fotoğraflar gibi… ve hepsinde gizlilik etiketlerine erişebiliriz.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Google, iOS’ta kullandığınızda hangi verileri topladığını göstermek için YouTube’u App Store’da günceller aslen yayınlandı Xataka Akıllı Ev José Antonio Carmona’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…