Google Haritalar’ın sizin de kurban olabileceğiniz karanlık yüzü

Kabul edelim, Google Haritalar, ister kendi şehrinizde ister şehir dışında olsun, birden fazla ve ikiden fazla durumda hayatınızı kurtardı, Gerçek şu ki, hedefinize nasıl ulaşacağınızı bilmiyorsanız Google aracı en iyi müttefikiniz olabilir.

Size tavsiye ederiz | Bu, yakında Android için Google Haritalar’a gelecek olan yeni yuvarlak tasarımdır.

Ancak, Google Haritalar’ın bize sunduğu her şeyi bir yandan bizden alıp götürüyor olabilir. aradığımız belirli bir site hakkında görüşlerle kendimizi bilgilendirmeye çalıştığımızda, Ne demek istediğimizi zaten biliyor musun?

Apple Haritalar ve Google Haritalar vs. Waze

Sahte içerik Google Haritalar’ı dolduruyor gibi görünüyor

Öneriler sunan hemen hemen tüm web sitelerinde yorumları tahrif etmeye kendini adamış insanlar olduğunu, Bu bir gerçek ve gerçek şu ki bazen bu tür yorum ve değerlendirmeleri tespit etmek zor oluyor, Her şeye gücü yeten ve her şeyi bilen Google için bile.

Ancak gerçek şu ki, Dijital Eğilimler’de okuyabileceğimiz gibi, Google bu sorunla mücadele konusunda bazı zorluklarla karşı karşıya ve şirket çok fazla zaman harcıyor. “Vahşi Batı”ya benzer bir arazide uygulama kullanıcılarına yardım sağlamak.

Vernee M6 haritaları

Ve her zaman bu yayınlar ve değerlendirmeler genellikle olumlu bir puan vermek için değildir, ama aynı zamanda belirli işletmelerin imajını zedelemek için de kullanılıyor, bu onlar için zararlıdır, çünkü aynı nedenle bazı ziyaretleri almayı bırakabilirler.

Google Haritalar yalnızca sahte derecelendirmeler ve incelemelerle değil, aynı zamanda dolandırıcılarla da karşı karşıya

Şirket, ABD ağı CNBC’ye şunları söyledi: yerel işletmelerden gelen spam göndericilerle savaşmak için sürekli bir mücadele içinde, ve bu yanlış değerlendirmeleri tespit etmek ve ortadan kaldırmak için otomatik ve manuel sistemlerin geliştirilmesine tam olarak yatırım yapıyor.

Google Haritalar, Android için harita uygulaması

Ayrıca, birçok kullanıcı dolandırıcılık yapmak için Google platformunu da kullanıyor. üzerinde sahte oteller yayınlayarak, rezervasyonlarını internetten yapan kullanıcılardan faydalanmak ve onları çok parayla dolandırmak.

Şu anda, şirketin çok sayıda gönüllü ve çalışan ekibi var. bu tür sahte incelemeleri ve dolandırıcılıkları kaldırmak, bu yüzden platformda bu tür içeriklerin yavaş yavaş azaltılacağını umuyoruz.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Google Haritalar’ın sizin de kurbanı olabileceğiniz karanlık yüzü girişi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…