Google Haritalar’dan benzin fiyatını kontrol edin

Seyahat edecekseniz veya size ait olmayan bir şehirdeyseniz, benzin istasyonunun nerede olduğunu bilmek gerçekten yararlıdır. İster yolda ister şehirde olun, onları her zaman elinizin altında bulundurmanız uygundur ve çevrenizde yakıt ikmali için kullanılabilecek hiçbir şey görmezsiniz. Bu durumlarda, neyse ki, benzin istasyonlarını arayabilirsin Google Haritalar’da ve ayrıca benzin fiyatını görmenizi ve hepsinde karşılaştırmanızı sağlar.

çok istersen fiyatları karşılaştır Bilinmeyen bir bölgedeymişsiniz gibi evden çıkmadan önce, Google Haritalar’da benzin istasyonlarını arayabilir ve her birinin fiyatını markaya, yakıt türüne vb. göre bulabilirsiniz.

Benzin istasyonlarını bulun

Google haritalar uygulaması, diğer birçok seçeneğin yanı sıra yakınımızdaki benzin istasyonlarını aramamıza olanak tanır. Bu şekilde, seyahat ediyorsak ve nereye gidebileceğimizi veya hangisinin en yakın ve en çok önerilen olduğunu bilmiyorsak nerede yakıt ikmali yapacağımızı hızla bulabiliriz. Birkaç seçeneğimiz var ve bize yakın olanları aramayı seçebiliriz, ancak Google Haritalar ayrıca belirli bir markaya, fiyata göre sıralamaya vb. göre arama yapmamıza da olanak tanır.

ilk yapman gereken şey google haritalar uygulamasını indirin Henüz sahip değilseniz, Android veya iOS cep telefonunuzda. Şimdilik, bilgisayar tarayıcısı için Google Haritalar sürümü için işlev mevcut değil, bu nedenle uygulamayı indirmekten başka seçeneğimiz olmayacak. Orada olduğunda, açın ve ekranın üst kısmındaki arama çubuğuna gidin.

İstediğinizi yazma seçeneğine sahip olacaksınız (daha sonra göreceğimiz gibi), ancak Google zaten kendi başına bir “Benzin İstasyonları” görmek için bir düğme içeriyor. Arama çubuğunun altındaki bu düğmeye dokunun ve ekrana uyan tüm benzin istasyonları görünecektir. İki seçeneğiniz var: ilki bu harita görünümüne yerleşmek ve nerede olduklarını, ne zaman açıldıklarını vb. öğrenmek için ekrandaki farklı simgelere dokunmaktır. ama sen de görebilirsin sokakları içeren bir liste ve hatta bunları mesafeye göre sıralayın.

Benzin ara

Sağ altta, ilgili düğmeye tıklayarak “liste” seçeneğini işaretleyin. Bir kez sahip olduğunuzda, bir liste yakınınızdaki tüm benzin istasyonları ve liste formatında. Alt kısımda “şimdi aç” filtresini kontrol edebilirsiniz ve size sadece o anda gidebileceklerinizi gösterecektir.

Şirket veya markaya göre arama yapın

Söz konusu şirketin kartı sizde olduğu için belirli bir benzin istasyonuna gitmeniz gerekebilir. Sırf Repsol, BP, Cepsa, Total benzin istasyonlarına gidiyorsunuz… Ya puan biriktirmek istiyorsunuz, ya fatura için verileriniz onlarda ya da herhangi bir nedeniniz var. Neyse ki Google, yalnızca şu adresten benzin istasyonları bulmamıza da yardımcı oluyor: belirli bir şirketadımlar yukarıdaki talimatlardan biraz farklı olsa da:

Google'da benzin ara

Google Haritalar uygulamasını açın ve arama çubuğuna “benzin istasyonları” yazmaya başlayın, ancak enter veya büyüteç düğmesine basmadan. En azından şimdilik. Sözcüğü yazdıktan sonra, listede bir dizi seçeneğin göründüğünü göreceksiniz: Repsol, cepsa, bp, total, alcampo benzin istasyonu… İstediğinizi seçin. haritada sadece ilgili servis istasyonları görünecektir. “Liste” seçeneğini işaretleyebileceksiniz (önceki adımda olduğu gibi) ve hepsini görebileceksiniz. Cep telefonunuzun konumu etkinse, ekranın üst kısmında bunları alaka düzeyine veya sizden uzaklığa göre sıralamayı seçebilirsiniz.

Benzin fiyatını görün

Google Haritalar, mobil uygulaması üzerinden benzin fiyatını zaten gösteriyor. Bu bize izin verir mi? Temel olarak, biri veya diğeri arasında seçim yapmamıza yardımcı olması durumunda, yakınımızdaki istasyonların her birinde ne kadar benzin maliyeti olduğu hakkında bir fikrimiz olabilir. Her ikisi de aynı mesafedeyse, hangisinin tankı yeniden doldurmanın daha ucuz olacağını gerçek zamanlı olarak bilmek çok faydalı olacaktır. Hızlıdır, kolaydır ve yüklenecek ek uygulama yok cep telefonunda ancak daha önce yüklemiş olduğumuz uygulamaya entegre edilmiştir.

Benzinin fiyatını görmek için iki seçeneğimiz var: bizi ilgilendiren belirli bir benzin istasyonunda yapın veya küresel olarak ona bir bakışta bakın.

Belirli bir benzin istasyonundan

Belirli bir benzin istasyonunun fiyatını görmek için, yalnızca haritada yerini nasıl bulacağımızı biliyorsak üzerine tıklamamız gerekecek. Arabanızda, bir benzin istasyonunda olduğunuzu ve yakınlarda iki benzin istasyonu olduğunu hayal edin. Veya evinizin veya ofisinizin iki farklı yakıt ikmal istasyonu arasında olduğunu. Başka bir şey aramadan Google Haritalar’da üzerlerine tıklamanız ve bilgiler alt kutuda görünecektir.

Google Haritalar’da görünecek ilk şey, en altta, kurşunsuz benzin fiyatı 95, aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi. Google Haritalar’da varsayılan olarak görünen bu, SP95’tir. En azından şimdilik değiştiremeyiz ve her zaman en başta görünecek olan odur.

Ancak benzinin değerini bilmemiz gereken tek seçenek bu değil, tüm ayrıntılara sahip olmak için bilgi kutusunu yukarı kaydırmanız yeterli. Burada tipik düğmeleri bulacağız: Yol tarifi, arama, kaydetme ve site paylaşma. Her zamanki düğmelerin hemen altında fiyatı bulacağız.

görünecek üç gaz fiyatları:

  • kurşunsuz 95
  • kurşunsuz 98
  • Dizel yağ

Üç kategorinin her birine aşağıdakiler eşlik edecek: gerçek zamanlı fiyat ya da o anda o benzin istasyonunda. Başkalarında görmek için işlemi tekrarlayın ve karşılaştırın.

benzin fiyatı

Benzin istasyonlarının listesi ve fiyatları

Daha önceki paragraflarda da açıkladığımız gibi size yakın olan tüm benzin istasyonlarının fiyatlarını araştırabilirsiniz. Google Haritalar’ı açmanız ve uygulamanın “Burada ara” yazan arama çubuğuna gitmeniz yeterlidir. Buraya yaz “benzin istasyonu” ve Google yakınlarda görünenleri otomatik olarak bulacaktır. Sonuçları gördükten sonra, liste biçiminde sağ alt köşedeki düğmeye dokunun. Bu, yakındaki tüm benzin istasyonlarını gösterecek ve gerçek zamanlı benzin fiyatı, o anda. Bir önceki durumda olduğu gibi, küçük resimde sadece Sin Plomo 95 fiyatını görebileceksiniz ve o anda fiyatların geri kalanını görmek için kartın tamamını açmanız gerekecek, ancak hepsine sahip olacaksınız. karşılaştırmak için el.

Fiyat:% s

Bir önceki adımdaki hileyi kullanarak markaya veya şirkete göre benzin istasyonları arayabilir ve her birinin benzin fiyatlarına bakabilirsiniz. Park yeri bulma, belirli bir zamanda bir mağazada kaç kişinin olduğunu bilme, trafiği kontrol etme veya sinema veya tiyatro fiyatlarını keşfetme gibi Google Haritalar’ın bize sunduğu pek çok özelliğe eklenen bir işlev daha. müze.

ADSLZone’da ilk olarak Google Haritalar’dan benzin fiyatını kontrol edin yazısı çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…