Google Haritalar’daki kare simgeler: ne oldukları ve normal raptiyelerden nasıl farklı oldukları

Zamanla, Google Haritalar haritalarını sonsuz ayrıntılarla doldurdu: ilgi çekici yerler, benzin fiyatları, trafik ışıkları, otobüs durakları ve uzun, uzun vb. Haritada çok fazla bilgi var, ancak baskın olanlar raptiyeler veya iğnelerkategoriye bağlı olarak farklı simgelerle ve son zamanlarda farklı şekillerde.

Google Haritalar’ın iki tür iğnesi vardır: küre şeklinde ve kare şeklinde. İçlerindeki simgeler ve renkler, kafeler, restoranlar, mağazalar ve diğerleri için aynı kalır, ancak farklı bir şekle sahiptir. Bu bir hata değil, 2013’te başlayan bir şeyin evrimi: reklamlar.

Google Hizmetleri gerektirmeyen Google uygulamalarına alternatifler

Google Haritalar’daki kare simgeler

Google’ın bu konuda ciddileşmeye başlaması birkaç yıl öncesine kadar olmasa da, reklamlar bir süredir Google Haritalar’da yer alıyor. İlk olarak, diğer ilgi çekici noktalardan kolayca ayırt edilebilen mağaza logolu simgeler geldi. Şimdi kare iğneler geliyordikkat etmedikçe ayırt etmek biraz daha zor.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/28/fd/c2/600688fa4bd22f19f5/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/7e/43/92/600689163bef079324/original/13-tricks-to-get-the-maximum-out-of-google-maps-bq.jpeg»}

Google, geçen yaz kare raptiyeleri duyurdu, ancak Eylül ayına kadar ortaya çıkmaya başlamadılar. Kendinizi tanıtmak için bölgede bir işletmeye ihtiyacınız olan birini görmenize gelince, henüz bir şey bulamamış olabilirsiniz. Bunu ilk yaptığınızda, Google Haritalar size şunu söyleyen bir metin gösterecektir. kare raptiyeler reklamdıraşağıdaki gibi.

kare iğne

Yani, Google Haritalar’da biri kare, diğeri geleneksel şekle sahip bir kahve dükkanı simgesi olan iki yer görürseniz, ilki bir reklamdır veya daha doğrusu, Google Haritalar’da belirgin bir şekilde görünmesi için sahipleri tarafından tanıtılan bir yer. Dokunarak, incelemeleri, fotoğrafları ve diğerleriyle birlikte yerin bilgilerini göreceksiniz.

Google Haritalar, o sırada sizinle ne kadar alakalı olduklarını düşündüğüne göre yer simgelerinden yalnızca bazılarını gösterdiğinden, farkı bilmek önemlidir. ancak tanıtılan siteleri daha fazla kişiye gösterir. Yani reklamlı kare yerler, normal bir simgeye sahip olanlardan daha az alakalı olabilir.

– Haberler Google Haritalar’daki kare simgeler: ne oldukları ve normal raptiyelerden nasıl farklı oldukları aslen yayınlandı Android Ivan Ramirez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…