Google Haritalar’da karanlık mod, şifre doğrulama ve daha fazlası: bunlar bugünden itibaren Android’e gelen özellikler

Android kullanıcıları, bugün işletim sisteminin en son sürümleri için bir dizi yeni özellik elde ediyor. Google, aşağıdaki gibi işlevleri kullanıcıların kullanımına sunmuştur: Google Haritalar için karanlık mod, Android Auto’da haberler, mesajları planlama yeteneği veya bir parolanın güvenliği ihlal edilmişse uyarılar.

İlk geliştirici önizlemesi yayınlandığı için Android 12 yakında geliyor olsa da, açıklanan yeni özellikler Android 12 ile sınırlı değil. bugünden itibaren çeşitli versiyonlarda mevcut son yıllarda piyasaya çıktı.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/1a/29/82/602e9dd04bd22f1967/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/77/a4/12/602ea0d13bef0779f3/orijinal/android-12-1.jpeg»}

İşlevler bu nedenle kullanıma sunuldu ve önümüzdeki günlerde daha fazla kullanıcıya ulaşacak. Google, Android 6 veya üzeri cihazlar için olduğunu belirtir. Tabii ki, her işlevsellik kullanılabilirlik ve uyumluluk açısından farklılık gösterir.

Android 12: çıkış tarihi, uyumlu modeller ve Google'ın yeni Android 12'si hakkında bildiğimizi düşündüğümüz her şey

Android’e gelen altı değişiklik

Android’e gelen özelliklerden ilki, Android 7 ve sonrası kullanıcıları için geçerli olacak. Bunu yapmak için, Mesajlar uygulaması şu olanaklarla güncellenecektir: mesajların ne zaman gönderileceğini planla. Bunu yapmak için mesajı basılı tutun ve istenen tarih ve saat için programlama seçeneği görünecektir.

Açık Android Auto arayüzü, daha fazla tasarım seçeneği sunacak şekilde değiştirildi. Artık hava durumu ve Google Home cihaz kontrolü gibi kişiler veya özellikler için yeni ana ekran kısayolları var. Yeterince büyük Android Auto ekranlarında, hem Google Haritalar hem de oynatma kontrolleri aynı anda görünür olacaktır.

ekran görüntüsü 4

Android 9’dan daha yüksek sürümlere kadar güvenlik açısından, google şifre kontrol sistemi. Bu sistem, bir güvenlik ihlali durumunda güvenliği ihlal edilmiş bir parola kullanıldığında uyarır. HaveIBeenPwned’e benzer mi? ancak doğrudan Google’ın şifre otomatik doldurmasına entegre edilmiştir.

ekran görüntüsü 3

Google da tanıtıyor Google Asistan iyileştirmeleri, cihaz kilitliyken artık daha iyi çalıştığını söylüyor. Asistan ayrıca telefondan uzakta oldukları için ekranı göremeyenler için daha fazla bilgiyi sesli olarak okuyacaktır.

Erişilebilirlikle devam eden Google, şimdi diyor TalkBack işlevi, daha sezgisel hareketler, birleşik bir menü ve yeni okuma kontrolleri içerir. Farkında olmayanlar için TalkBack, ekranda görüntülenen bilgileri okumanıza ve sesinizi kullanarak gezinmenize olanak tanıyan, özellikle sınırlı veya hiç görme yeteneği olmayan kişiler için yararlı olan bir işlevdir.

ekran görüntüsü 1

Son olarak, Google tanıtıyor Android için Google Haritalar karanlık modda bir görünüm. Arayüze ek olarak, navigasyon sırasında haritanın renk paleti de değiştirilir. Şirkete göre bu, gözlerinize “çok ihtiyaç duyulan bir dinlenme sağlamak ve pil ömründen tasarruf etmek” içindir. Google Haritalar ayarlarından karanlık mı yoksa aydınlık mod mu istediğinizi seçebilirsiniz.

ekran görüntüsü

Daha fazla bilgi | Google

– Haberler Google Haritalar’da karanlık mod, şifre doğrulama ve daha fazlası: bunlar bugünden itibaren Android’e gelen özellikler aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…