Google Haritalar, ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulamadan toplu taşıma ve parkmetreler için ödeme yapılmasına izin verecek

Google az önce önemli bir yeniliği duyurdu: Google Haritalar üzerinden otopark için ödeme yapabilme imkanı. Bunu, Passport ve Parkmobile’in Haritalar uygulamasının kendisinde entegrasyonu sayesinde, şimdilik Amerika Birleşik Devletleri’ne kısıtlı hareket sayesinde yapıyor.

Ancak, hareket önemlidir, çünkü Haritalar’ın kamu hizmetlerinde ödemelere izin vermesi için büyük bir adımdır. Mesele sadece parkmetrelerde değil: Google ayrıca uygulamasından toplu taşıma için ödeme yapabilmemizi istiyorGoogle Pay ile entegrasyon sayesinde.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/5b/39/93/601d59213bef0784d5/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// img.youtube.com/vi/_s71mHv-dC4/maxresdefault.jpg»}

Google Haritalar ile ödeme

Google, Google Haritalar’da yeni bir düğme uygulamaya başlıyor. Halka açık bir otoparkta olduğumuzda doğrudan uygulamadan ödeme seçeneğini göreceğiz. Bu, Passport ve Parkmobile entegrasyonu ile sağlanıyor, bu işlev şimdilik Amerika Birleşik Devletleri ile sınırlı.

park etmek için ödeme yapmak

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…