Google Haritalar, hava kalitesi, iç mekan navigasyonu ve AI tarafından desteklenen 100’den fazla yeni özelliğe sahip haritalara sahip olacak

Google Haritalar, uygulamalarına gelecek bir dizi yeni işlevi duyurdu ve Android veya iOS olsun, bunları esas olarak mobil cihazlarda kullanabilmemize rağmen, masaüstünde bu yeniliklerden birkaçını bulacağız.

Örneğin, en belirgin olanlardan biri, hava durumu ve hava kalitesi hakkında daha fazla bilgi içeren yeni hava durumu katmanı. Örneğin, trafik, toplu taşıma veya Sokak Görünümü ile zaten sahip olduğumuz tarzda harita üzerinde ayrıntılarla yeni bir seçenek olacak.

Google Haritalar, 2021’de yapay zeka destekli 100’den fazla iyileştirme alacak

Google Haritalar Matereolojik Katmanı

Bu yeni hava durumu katmanı, haritaların bu yıl alacağı 100’den fazla AI odaklı geliştirmeden biri. Bununla, belirli bir alan için mevcut ve tahmini sıcaklık ve hava koşullarını hızlı bir şekilde bilmek mümkün olacaktır.

Bununla birlikte, yeni hava kalitesi katmanı sağlıklı olup olmadığını bize söyleyeceközellikle alerji mevsiminde veya kirliliğe veya yangına eğilimli bir bölgedeysek faydalıdır.

Doodle'larınız aracılığıyla dünyayı keşfedin: Bu Google deneyi sizi çizdiklerinizle eşleşen yerlere götürür

Çok faydalı bir başka yenilik de, yeni sistemle artırılmış gerçeklik işaretleri kullanan iç mekan haritalarının eklenmesi olacak. İç Mekan Canlı Görünümon milyarlarca Street View görüntüsünü taramak ve kullanıcının nereye gittiğini bilmek için AI kullanan küresel bir konum teknolojisi.

{«videoId»:»x80acpt»,»autoplay»:true,»title»:»Google Haritalar İç Mekan Canlı Görünümü»}

Yeni İç Mekan Canlı Görünümü, büyük havaalanlarında veya alışveriş merkezlerinde kolayca kaybolanlar için kullanışlı olacak

İç Mekan Canlı Görünümü, havaalanları veya alışveriş merkezleri gibi kaybolmanın en kolay olduğu bazı iç mekanlara götürülecektir. Bir hedef aramak ve cep telefonunu almak yeterli olacaktır, böylece Haritalar, kamerayla yakalanan görüntü belirirken aynı anda ekranda yönleri görüntüler..

Ne yazık ki, şu anda bu navigasyon işlevleri yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Chicago, Long Island, Los Angeles, Newark, San Francisco, San José ve Seattle gibi bazı şehirlerde Android ve iOS için kullanılabilecek. Ancak önümüzdeki aylarda, Tokyo ve Zürih’teki ve diğer şehirlerdeki çeşitli havaalanlarına, alışveriş merkezlerine ve ulaşım merkezlerine yaygınlaştırılacak.

Hava durumu katmanı tüm dünyada kullanıma sunulacak ve hava kalitesi katmanı ilk olarak Avustralya, Hindistan ve ABD’de, ardından ek ülkelerle birlikte piyasaya sürülecek.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Google Haritalar, hava kalitesi, iç mekan navigasyonu ve AI tarafından desteklenen 100’den fazla yeni özelliğe sahip haritalara sahip olacak aslen yayınlandı Genbeta Gabriela Gonzalez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…