Google, görevleri, dosyaları, notları, makaleleri ve daha fazlasını kaydetme ve düzenleme özelliği olan Memory in Assistant’ı test ediyor

Google Asistan Oradaki raporlar doğruysa, yakında büyük bir güncelleme alabilirsiniz. Görünüşe göre, Google bir Bellek adı verilen yeni özellik. Adı yanıltıcı değil, notlardan görevlere, izlenecek filmlere veya okunacak makalelere kadar her türlü içeriğin saklandığı ve düzenlendiği bir yerdir.

9to5Google tarafından Asistan API’sini analiz ettikten sonra bildirildiği üzere, şirket bu yeni özelliği sesli asistana entegre etmek istiyor ve şu anda dahili olarak test ediliyor. Bunun birkaç anlamı vardır, bunlardan ilki Kamuya ne zaman geleceği bilinmiyor. İkincisi ise kamuoyuna mı ulaşacağı yoksa meyve vermeyen bir girişimde mi kalacağı bile belli değil.

Bellek, görünüşe göre Google Asistan’da bir bölüm daha olacaktı ve hedefi olacaktı kullanıcının öğeleri hatırlamasına ve düzenlemesine yardımcı olun. Kişiler, fotoğraflar, notlar, yemek tarifleri, restoranlar, ekran görüntüleri, diziler ve filmler, web sayfaları, uçuşlar ve oteller, müzik gibi çok çeşitli içerikleri kaydedebilirsiniz… Esasen ikincil bir beyin.

ekran görüntüsü 1

fikir Her türlü içeriği Asistan’da saklayabilir ve organize edip kategorilere ayırabilir Kullanıcı tarafından kolayca gezilebilir ve erişilebilir hale getirmek için. Bir tür Pinterest, Pocket, Trakt, IMDB ve Google Keep’in tek bir yerde olmasıdır.

Kendimi sesli arayüzler geliştirmeye adadım: Alexa, Siri ve Google Home çağında uygulamalar bu şekilde tasarlanır

Google, işlevselliği (sızdırılan ekran görüntülerine göre) şu şekilde açıklar:

  • Herhangi bir ekran içeriğini Belleğe kaydedin: Varsa orijinal kaynağa bağlantılar dahil
    • Gerçek dünyadan şeyleri Memory’ye kaydedin: Nesneler, posterler veya el yazısı notlar
    • Düşünceleri ve hatırlatıcıları Belleğe kaydedin: Düşünceler, fikirler ve geri dönülecek şeyler
  • Ve hepsini tek bir yerde yeniden bulun: akıllı arama ve organizasyon

{«videoId»:»x806ypl»,»autoplay»:true,»title»:»Android’deki Google Asistan özellikleri»}

Orada içerik nasıl saklanır? kullanılabilir ya doğrudan emir veren asistan ya da doğrudan erişim bu, manuel olarak içerik eklemenizi sağlar. Ek olarak, eklenen her bir öğeyi daha iyi kategorilere ayırmak için etiketler ve diğer veriler ekleyebilirsiniz.

ekran görüntüsü 2

Google Asistan, giderek daha fazla Asistan

Google Asistan aramaya yardımcı olmanın ve onu her yerde yaygınlaştırmanın bir yolu olarak başladı telefonda. Yavaş yavaş gelişti, böylece Google Asistan bir asistan oldu. Gittikçe daha fazla seçenek, daha fazla uygulama ile entegrasyon ve proaktif bilgi sunar, böylece kullanıcının başlangıçta ihtiyaç duyduğu bilgilere her zaman ve her yerde sahip olur.

Google Asistan: Google asistanıyla uzman olmak için 21 numara (ve bazı ekstralar)

Daha sonra okumak veya hızlıca erişmek istediğiniz bilgiler Google Asistan’ın sağlayabileceği ideal bilgi türü gibi görünüyor. Ancak, nihayet gün ışığına çıkıp çıkmayacağını veya içsel olarak kalacağını görmek için beklememiz gerekecek. Belki bu yılki Google I/O’ya kadar bir şeyler öğreniriz.

üzerinden | 9to5google

– Haberler Google, görevleri, dosyaları, notları, makaleleri ve daha fazlasını kaydetme ve düzenleme özelliği olan Memory in Assistant’ı test ediyor aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…