Google Fotoğraflar, yedeklemelerinizle ne kadar mobil veri tüketmek istediğinize karar vermenize zaten izin veriyor: bunu şu şekilde yapabilirsiniz

Google Fotoğraflar, yedeklemelerinizle ne kadar mobil veri tüketmek istediğinize karar vermenize zaten izin veriyor: bunu şu şekilde yapabilirsiniz

Google Fotoğraflar, büyük çekiciliğini yitirmesine rağmen, giderek yapılandırılabilir bir uygulama haline gelen, zaman içinde değişiklikler sunmaya devam ediyor: sınırsız fotoğraf depolama. Şimdi, bize gelen son şey güçle ilgili. mobil veri ağını kullanarak buluta fotoğraf yüklerken sınırlar belirleyin. Artık veri hızımızı tüketme korkusu olmadan etkinleştirebiliriz.

Yeni özellik, Google’ın Mart 2019’da başlayan bir pilot uygulamayla Hindistan’da test etmesinin ardından küresel pazarın geri kalanına ulaşıyor. Gerekli tüm ayrıntılar düzeltildikten sonra, Google, işlevselliği herkes için yayınladı ve artık yedeklerimiz tarafından tüketilecek günlük bir veri limiti belirleyebiliriz. Artık seyahat fotoğraflarınızı ve videolarınızı kaydetmek için eve gelene kadar beklemeniz ya da en azından ücretinizin yiyip biteceği konusunda endişelenmenize gerek yok.

Yedeklemeleriniz için ne kadar veri harcamak istediğinizi seçin

Artık Google Fotoğraflar bize tüketebileceğimiz günlük mobil veri sınırını etkinleştirin bulutunuza fotoğraf yüklerken. Yani, telefonumuzdaki fotoğrafları hizmetin çevrimiçi depolama alanıyla senkronize etmek söz konusu olduğunda. Bu arada, depodan telefona bir fotoğraf indirdiğimizde, yani tam tersi sayılmaz.

Sınırsız depolama alanı sona erdikten sonra fotoğrafları ücretsiz olarak yüklemeye devam etmek için Google Fotoğraflar alanı nasıl boşaltılır

Bu işlevi etkinleştirmek için uygulamanın ‘Yedek oluştur’ bölümündeki ‘Mobil veri kullanımı’ bölümüne gitmemiz gerekiyor. Video yüklerken sınırlamayı bulmadan önce, ancak bunun yerini yeni bir veri sınırı aldı. yüklenen hem fotoğraflar hem de videolar için geçerlidir. Bu arada, dolaşım sırasında yüklemeye izin verme seçeneğimiz de var. Yani, başka bir ülkedeki ağlara bağlandığımızda.

Destek olmak

Google Fotoğraflar’a fotoğraf yüklemek için yeni mobil veri sınırı beş seçenekten oluşur:

  • Veri yok: mobil ağları kullanarak yüklemeye izin vermemek için.
  • 5MB / 10MB / 30MB: ne tüketmek istediğimize bağlı olarak.
  • Sınırsız: sınırsız yüklemeyi etkinleştirmek için.

Bahsettiğimiz gibi, artık Google Fotoğraflar buluta dosya yüklerken fotoğraflar ve videolar arasında ayrım yapmıyor, bize yalnızca yedek kopyalarımızda ne kadar veri tüketmesini istediğimize karar verme imkanı sunuyor. Ve onları bir kez tükettikten sonra, 00:01’de onları tekrar kullanıma sunacağız fotoğraflarımızı ve videolarımızı korumaya devam etmek için.

üzerinden | 9to5Google

– Haberler Google Fotoğraflar, yedeklemelerinizle ne kadar mobil veri tüketmek istediğinize karar vermenize zaten izin veriyor: bunu şu şekilde yapabilirsiniz aslen yayınlandı Engadget Mobil Samuel Fernandez tarafından.