Google eğitime olan bağlılığını iki katına çıkarır: Okullar için 100 TB’a kadar, Uzantıları olan Classroom ve öğretmenin olmadığı zamanlar için bir asistan

Google, ‘Google ile Öğrenme’ etkinliğini gerçekleştirdi ve bize getirme fırsatını yakaladı eğitim ekosisteminiz için 50’den fazla yenilikGoogle Classroom aracından Google Meet’e, Eğitim için G Suite’teki değişikliklerle.

Uzaktan çalışmada olduğu gibi, pandemi eğitimde devrim yarattı ve uzaktan çözümler çok daha fazla güç kazandı. Google’dan bunu biliyorlar ve bu nedenle, Google CEO’su Sundar Pichai’nin açılışını yaptığı çalışmalarını göstermek için bu etkinlikten yararlanmak istediler.

Google Üniversitesi: 300 dolara ve altı ay içinde üniversite kariyerine eşdeğer bir sertifika alacaksınız

Eğitimde Google ekosistemi için uzantılar ve yeni özellikler

Eğitim için G Suite ve Eğitim için Google Workspace için ilk değişiklikler geldi. Google, 170 milyondan fazla öğrenci ve eğitimcinin Google Workspace for Education’ı kullandığını açıklıyor. Google onlar için üç yeni abonelik düzeyi oluşturacak: standart, gelişmiş ve Artı, kolejler ve üniversiteler için 100 TB’a kadar alan. Google’ın anladığı büyük bir miktar, tüm depolama ihtiyaçlarını karşılamaya yeterli olacaktır.

Google Classroom uygulamasıyla ilgili olarak şirket, geçen yıla göre 40 milyon fazla olmak üzere 150 milyon kullanıcısı olduğunu açıklıyor. Bu durumda, bu 2021 Classroom sırasında farklı iyileştirmelerle güncellenecektir. Bunlardan ilki, Hz. Kahoot! gibi seçenekler de dahil olmak üzere üçüncü taraf uzantıları. veya Adobe.

Google Eğitim 1 Üçüncü taraf uzantılar bu yıl Google Classroom’a geliyor.

Uzatmalara ek olarak, Classroom, yıl sonunda daha iyi öğrenci istatistiklerinin elde edilmesini, kolayca kontrol edilmesini sağlayacaktır. en aktif öğrenciler hangileri veya en son katkıları olanlar her birinden.

Ayrıca, iyi bir bağlantıya erişmekte zorluk çeken öğrencileri de düşünerek Classroom, çevrimdışı çalışmak için içeriği indirin. Bu seçenek yıl sonunda ve Android’de kullanılabilecek.

Classroom ayrıca fotoğraf oluşturmada iyileştirme, ev ödevi resimlerini ekleyin ve bunları doğrudan telefondan düzenleyin.

Google Eğitim 3 Classroom ayrıca içerik indirme ve internet olmadan içeriğe erişebilme desteği ile güncellenir.

Güncellenecek bir sonraki uygulama google-toplantı. Google’ın verilerine göre, görüntülü görüşme uygulamasıyla her gün 1300 yıllık öğrenmenin karşılığı yapılıyor. Bu durumda eş moderatör şeklinde öğretmenlere yönelik haberler olacaktır. Bu, öğretmenlerin odayı izlemeye yardımcı olması için başka bir kişiyi atamasına izin verecektir.

Yakında gelecek olan eklemelerden biri de herkes için aramayı bitirmek olacak. için bir araçtır öğretmen ayrıldıktan sonra öğrencilerin görüntülü görüşmede sohbet etmesini engelle Bugün nasılsın. Aynı şekilde, öğrencileri bireysel veya küresel olarak sessize almak için yeni seçenekler de geliyor.

Google Eğitim 4 Google Meet’e tepkiler geliyor. Öğretmen onları engellemeyi seçebilse de.

Google, Chromebook’lar için Meet’in performanslarını artıracağını ve ayrıca ’emoji tepkilerini’ Google Meet’e ulaştırın. Bu, artık Meet’te de bulunacak olan Skype gibi diğer araçlarda bulunan bir seçenektir.

Chrome OS’deki iyileştirmeler ve ödev yapmak için bir eğitim asistanı

IDC verilerine göre, Chromebook’lar 2020’de ilk kez Macbook’ları geride bıraktı. Google duyurdu Eğitim için Chrome OS’ye sahip 40 yeni cihaz 2021’in ilk çeyreğinde gelecekbirçoğu LTE bağlantısına sahip.

Chromebook’larla ilgili olarak Google, Yönetim Konsolu için bu cihazlarla deneyimi ve erişilebilirliği iyileştirmeye yardımcı olacak 500 yeni politika duyurdu. Yeni seçenekler arasında, Chrome OS, ekranı doğrudan kaydetmenize de olanak tanırböylece öğretmenler ve öğrenciler cihazlarında görünenleri gerçek zamanlı olarak paylaşabilirler.

2020'de Chromebook'u ders çalışmak için kullanırken nasıl olur?

Pek çok ayrıntıyı ortaya koymadan, Google, bir eğitim asistanı üzerinde çalıştıklarını açıklıyor. Bu, Google asistanının bir modifikasyonu olacak, sonuç olarak bağlantı veya video vermek yerine bir açıklama yapacaktı. Buradaki fikir, öğretmen müsait olmadığında öğrencilere yardım etmek olacaktır.

google'a sor

Google’da “2+2” diye sorduğumuzda bize cevabını verdiğine benzer şekilde, bu eğitim asistanı bize açıklayıcı bir cevap verirdi, sadece cevaba değil, adımlara da önem vermek. Şu anda bu proje hakkında daha fazla ayrıntı bilinmiyor.

Burada birkaç olasılık var; İster Google’ın sağladığı Wolfram Alpha tarzı yanıtların sesli bir sürümü olsun, ister amaca yönelik bir araç olsun, deneyin Öğrencilerin bazı sorularına ve tipik sorunlarına doğal dille yanıt verin. Tahmin edilebileceği gibi, Google’ın 2019’da satın aldığı yapay zeka aracı olan Socratic’in eğitim ekosistemine eklenecek.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/0d/fc/92/5fd8e8f53bef07a461/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/75/7e/82/5fd8e94d3bef07a45c/original/apps-chromebook.jpeg»}

Xataka’da | Google Classroom: nedir ve nasıl çalışır

– Haberler Google eğitime olan bağlılığını iki katına çıkarır: Okullar için 100 TB’a kadar, Uzantıları olan Classroom ve öğretmenin olmadığı zamanlar için bir asistan aslen yayınlandı Xataka Enrique Perez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…