Google Drive’da bu ayarları değiştirerek kişisel dosyalarınıza dikkat edin

Bulutta çalışmak, zamanla milyonlarca kullanıcı için daha yaygın hale gelen bir çalışma modudur. İster profesyonel ister daha kişisel nedenlerle olsun, bu tür platformlar ve hizmetler giderek yaygınlaşıyor. Google sürücü.

Yazılım çözümlerini veya en azından bazılarını doğrudan çevrimiçi olarak sunma konusunda büyük bahis oynayan şirketler var. Bulut. Bu, birkaç yıldır doğrudan web tarayıcısından kullandığımız her türlü çözümü piyasaya süren bir dev olan Google’ın durumudur. internet. Örneğin, kendi bulut depolama hizmeti olan Google Drive’da durum böyledir. Bu, kişisel hesabımız aracılığıyla kullanabileceğimiz bir alandır. Googlekendi dosyalarını saklamak için.

Böylece tüm bunlara dünyadaki herhangi bir bilgisayardan sabit disk taşımak zorunda kalmadan erişebileceğiz veya flash sürücüler. Gerçek şu ki bu depolama yöntemi giderek yaygınlaşıyor ve bunu sunan birçok firma var. Olağan olan şey, boş bir temel alanımız olması ve bunu artırmak için ödeme yapmamız gerektiğidir. Şu anda çoğu kullanıcının bir Google hesabı var, dolayısıyla bu bulut depolama hizmetini kişisel kullanımları için hazır bulunduruyorlar.

Bu platform kendi ayar girdi, ancak daha sonra göreceğimiz gibi değiştirmemiz gereken parametreler var.

Yerel Drive programını yükleyin

Google Drive’ı web tarayıcısından kullanabilmemize rağmen, bir uygulama yükleme ve ondan kullanma imkanımız da var. Bulutta çalışmaya devam etmemize rağmen, bunu diğerleri gibi sisteme kurduğumuz bir programdan yaptığımız için bazen bu bize daha fazla rahatlık sağlar. Böylece Firefox kullanmamıza gerek kalmayacak, Köşe veya Krom bulut dosyalarımıza erişmek için.

Ekran yoğunluğunu değiştir

Burada depoladığımız içerik miktarına bağlı olarak, modu özelleştirme imkanımız var. Görüntüle bunların. Bu, aynı anda ekranda daha fazla sayıda dosya görmemizi veya daha az ama daha ayrıntılı görmemizi sağlar. Bunu yapmak için dişli simgesinden Google Drive yapılandırmasına erişiyoruz ve Yoğunluk bölümünde bulunan seçenekleri deneriz.

Bildirimleri değiştir

Aynı pencerede, solda için bir sekme buluyoruz. Bildirimler kişiselleştirmekle de ilgileniyoruz. Ve ondan, hesabımızın içeriğinde değişiklikler olduğunda almak istediğimiz bu tür öğeleri belirleyebiliriz. Eğer kesin bilgimiz varsa bu çok faydalıdır. klasörler başkalarıyla paylaştı.

Sürücü Bildirimleri

Uygulama kullanımını Drive’dan yönetin

Aynı şekilde, depolama platformu diğerleriyle etkileşime girmemizi sağlar. programlar en azından varsayılan olarak belirli görevleri yerine getirmek için. Ama bu, istersek özelleştirebileceğimiz bir şey. Bu, Ayarlar / Uygulamaları yönet bölümünden de elde ettiğimiz bir şeydir.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…