Google Chrome Google Chrome’dan dosyalarımda nasıl gezinirim – Yeni araçlar Teknolojinin sahip olduğu gelişmelerden biri de internet…

Teknolojinin sahip olduğu ilerlemelerden biri de internet ve arama motorlarının bu geniş ağda gezinin neredeyse istediğimiz her şeyi yapabileceğimiz yer. Chrome, günümüzün en iyi, doğru ve hızlı internet tarayıcılarından biridir.

İçinde aradığınız her şeyi bulabilirsiniz, ancak bu tarayıcı biraz farklı olan yeni bir özellik içeriyor. Bunun bununla ilgisi var depolama alanınızdaki dosyaları açın aynı tarayıcıdan, şimdi size nasıl yapılacağını göstereceğiz.

Google Chrome ile klasörleri ve diğer dosyaları nasıl açabilirsiniz?

Google Chrome, internette gezinmenin yanı sıra, dosyaları bir dosya gezgini gibi açmak gibi başka tür işlemler yapmanıza olanak tanır, ancak bunu tarayıcınızda yapmanıza olanak tanır. bunu yapmanın birkaç yolu olacak, bu yüzden her birini açıklayacağız.

adres çubuğundan

Ana olan adres çubuğu. Bu çubukta sanki bir web adresiymiş gibi bir dizi şey yazacaksınız, ama gerçekte bu, dosya klasörünüzün bir adresi olacak. Bunun için Chrome ile dosyalarınıza bakmaya başlamak için kökün ne olduğunu bilmeniz gerekir. Bir klasör veya dosyayı açmanız için bunu yapmanız gerekir:

  1. Bilgisayarınızın web tarayıcısına gireceksiniz, bu durumda Google Chrome’dan bahsediyoruz

Windows klasörü

  1. Ekranın üst kısmındaki yazma çubuğuna şunu yazacaksınız (c:/) ve enter tuşuna basacaksınız.
  2. Bundan sonra istediğiniz klasörleri girebilirsiniz.

Bu, bilgisayarlarda sorunsuz çalışır. Bu işlem ile yapabilecekleriniz Oyna depolama alanınızdaki videolar ve müzikler. Ayrıca belgeleri açıp düzenleyebilirsiniz, böylece bilgisayarınızdaki herhangi bir programı kullanmak zorunda kalmazsınız.

‘Aç’ fonksiyonu ile

Open işlevi, dosyaları açmak zorunda kalacağınız yollardan bir diğeridir, ancak bu sadece bilgisayarlar için geçerlidir. Bu, dosya gezgininizden bir dosya seçip ardından tarayıcıyla açmaktan oluşur.

Bunu yapmak için işletim sisteminiz Windows ise ‘CTRL’ ve ‘O’ tuşlarına basmanız gerekir. Mac’iniz varsa, ‘CMD’ ve ‘O’ tuşları olacaktır, bu şekilde bir pencere açılacaktır. dosya gezgini içeriği ve açmak istediğinizi seçeceksiniz.

sürükle ve bırak

Size göstereceğimiz son yol, ister Mac’iniz ister Windows’unuz olsun, aynı sistem gezgininden. Burada tarayıcı ile açmak istediğiniz dosyayı bulmanız ve o web tarayıcısına sürükleyeceksin ve onu serbest bırakacaksın. Bu açılacak ve onunla planladığınız şeyi yapabilirsiniz.

bilgisayar faresi kullanan kişi

Dosyaları Chrome’da görüntülemek için ‘Local Explorer’ eklentisi nasıl kurulur?

Chrome’dan dosya açmanın bu yollarından kaçınmak istiyorsanız, bir uzantı indirebilir ve kurabilirsiniz. çok faydalı olacak ve kodları yazarak dosyaları açarken kendinizi kurtaracaksınız. Bu uzantıya Yerel Gezgin denir.

İndirebilmeniz için Chrome Web Mağazası’na girmeniz gerekecek. Burada arama motorunda Local Explorer yazacaksınız ve arama sonucunu tıklayın. Şimdi ‘Chrome’a ​​Ekle’yi tıklayacaksınız, burada uzantıyı kendi şekilde kullanabilmeniz için indirilecek ve tarayıcıya yüklenecektir.

Bu uzantı, harcadığınız zamandan tasarruf etmenizi sağlar kodları yaz az önce gösterdik ve kodlamaları girerken hata yapmadan veya göstermeden yapacak.

android telefonda google chrome

Cep telefonlarında, bu tür bir işlemi Google Chrome ile de yapabilirsiniz. dahili depolama alanınızda barındırılan. Bunu yapmak için şu adımları izlemeniz gerekecek. Bunu cep telefonlarında yapmanın tek yolunun bu olduğunu da bilmelisiniz:

  1. Google Chrome tarayıcısına girmelisiniz
  2. Şimdi kendinizi ekranın üst kısmındaki yazı çubuğuna yerleştireceksiniz.
  3. Bunu yazmanız gerekiyor (file:///sdcard/). Bu şekilde telefonunuz dosya yöneticinizi açacaktır.
  4. Ardından, telefonunuzun sahip olduğu tüm dosyaları oradan girebileceksiniz.