Google, cep telefonunu tek elle kullanabilmek için işlevi hazırlıyor

Google, cep telefonunu tek elle kolayca tutabilmeniz için yeni bir kullanım modu hazırlıyor.

Önceleri cep telefonları tek elle kullanılan cihazlardı ancak zamanla akıllı telefonların boyutları bugün bildiğimiz cihazlara ulaşana kadar büyüdü.

Bu nedenle teknoloji şirketi, kullanıcıların cep telefonunu tek elle kullanmalarını sağlayacak yeni bir mod uygulamaya karar verdi.

Google tarafından tasarlanan bu mod, XDA Developers portalının bir yayınında açıklandığı gibi Android 12 sürümünde uygulanacaktır.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Söz konusu ortam, bu modun şirketin işletim sisteminin açık kaynaklı sürümü olan Android Açık Kaynak Projesi’ne (AOSP) entegre edilmek üzere oluşturulduğunu söylüyor.

Yeni Google modu nasıl çalışır?

Kullanıcı, sahip olduğu Android cihazdan bağımsız olarak, işletim sisteminin en son sürümüne sahip olduğu sürece Google’ın tek el modunu kullanabilir.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Android 12 için bu işlevin yaptığı şey, telefonun ekranının boyutunu yüzde 40’a indirerek cep telefonunun tek elle yönetilmesine izin vermek ve bu, hareketle gezinme ile etkinleştirilebilir.

Bu kesinlikle harika bir özellik, çünkü bazen meşgul olabiliyoruz ve telefonların büyük boyutu tek elle kullanmayı biraz zorlaştırdığı için mesajları yanıtlamak için her zaman iki elimizi kullanamıyoruz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…