Google bu uygulamayı Play Store’dan kaldırdı, yüklediyseniz silin!

CheckPoint Research’teki siber güvenlik araştırmacıları, bir Google Play Store üzerinden yayılan yeni tehdityüzlerce insanı tehlikeye atabilirdi.

Söz konusu tehdit, bir Android uygulama mağazasında yayınlanan uygulamagerçekleştirmek için Netflix gibi başka bir ünlü uygulama gibi davranan saldırıları e-dolandırıcılık veya kurbanlardan hassas verileri çalmak.

Android cep telefonundaki uygulamalar.

Netflix içeriğine dünyanın her yerinden erişme sözü veren uygulama “FlixOnline” bir dolandırıcıydı

Kötü amaçlı uygulama Google Play’de adı altında yayınlandı. FlixÇevrimiçive açıklaması, bunu yapabilmek için bir araç olduğunu garanti etti. diğer ülkelerden Netflix içeriğine erişin. Uygulamayı indirirken ve kurarken, kullanıcılardan bir dizi izinler uygulamaya imkan veren diğer uygulamaların üstünde çalıştırveya bildirimlerin içeriğine erişin.

Tehdidin kurbanlara zarar vermek için yararlandığı tam da bu son izindi. Ve “FlixOnline”, bildirimler üzerinde kontrol sahibi olarak, WhatsApp bildirimleri ve otomatik yanıtlar gönderin etkilenen cihazın kullanıcısına mesaj gönderen tüm kişilere.

flixonline

Flixonline, Google Play Store üzerinden yayılan bir dolandırıcılık.

Daha fazla bilgi: Şu anda Android’inizden kaldırmanız gereken 17 uygulama

Bu yanıtlar şunları içeriyordu: iki aylık ücretsiz Netflix alma olasılığını gösteren metin bir bağlantıya erişim. Bu, giderek daha fazla insanın cep telefonlarına bulaşmaya çalıştıkları kötü niyetli bir web sayfasına yol açtı.

Araştırmacılar tarafından sağlanan verilere göre, yaklaşık 500 kişi uygulamayı indirdi Google, Google Play Store’dan kaldırmaya karar vermeden önce. Çok yüksek bir sayı olmasa da, uygulamanın yaymak için kullandığı teknik göz önüne alındığında, etkilenen kullanıcıların sayısı çok daha yüksek olabilir.

Bu nedenle, cep telefonunuzda hala “FlixOnline” uygulamasıondan bir an önce kurtulsan iyi olur.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Google bu uygulamayı Play Store’dan kaldırdı girişi, yüklediyseniz silin! ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…