Google, bir Android uygulamasının kaliteli olduğunu bu şekilde anlar

Google’ı her zaman eleştirdiğimiz şeylerden biri, ana rakibi iOS’tan farklı olarak, android uygulama mağazası düşük kaliteli uygulamalarla dolu ve hatta klonlar.

Bir uygulamanın App Store’da görünmesi için Cupertino firmasının koyduğu katı kalite standartlarına uyması ve aksi takdirde kötü şansa sahip olması gerekir. Sonuç, harika, kötü amaçlı yazılım içermeyen uygulamalara sahip kaliteli bir uygulama mağazasıdır..

Neyse ki, Google giderek daha iyi bir hizmet sunmaya kendini adamıştır, bu nedenle tüm Android kullanıcıları için güvenli ve kaliteli bir Play Store sunmakla oldukça ilgilenmektedir. Bu nedenle, büyük G, Android geliştirici web sitesinde yeni bir bölüm oluşturdu, ikincisinin yüksek kaliteli uygulamalar ve hizmetler oluşturmasına yardımcı olmak için.

Bu, Google’ın geliştiricilerin daha yüksek kaliteli uygulamalar oluşturmasına yardımcı olmak istediği sayfadır.

Google, bu ipuçlarıyla geliştiricilerin iOS ve App Store düzeyinde daha kaliteli uygulamalar oluşturmasını istiyor.

Bu, Google’ın uzun zamandır takıntılarından biridir: uygulamalarınızın iOS ile aynı veya daha iyi kaliteye sahip olduğundan emin olun. Çünkü birçoğu Android’i iOS’a tercih edecek ve tam tersi olacak, ancak inkar edemeyeceğimiz şey, Apple App Store’un Android’deki muadilinden çok daha yüksek bir kaliteye sahip olduğu.

Web sitesi, uygulamaların günümüz kullanıcılarının talep ettiği performans, kararlılık, gizlilik ve güvenliğe sahip olması için ipuçları ve püf noktaları içerir. Google’a göre, “İdeal” bir uygulama, gösterişli bir kullanıcı deneyimi sunmalı, hızlı yüklenmeli, kullanıcı verilerini dikkatli bir şekilde işlemeli ve Play Store’un kendi politikasına uygunluğu sağlamalıdır.. Elbette Google, geliştiricilere Materyal Tasarımı arayüzü, karanlık tema ve hareket kontrolünü destekler.

Bu web sayfasının en merak edilen yönlerinden biri, Google’ın akıllı telefonlar için uygulamalar oluşturmanın yanı sıra geliştiricileri de teşvik etmesidir. çabalarını tablet, katlanır telefon, akıllı saat, Android TV ve Android Auto sürümlerine odaklamak. Android’in tabletler ve akıllı saatler pazarını uzun zaman önce terk etmesini merak ediyoruz, bunun kârsız oldukları için mi yoksa doğrudan iPad ve Apple Watch’ın rakipsiz olduğu için mi olduğunu bilmiyoruz.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Google, bir Android uygulamasının kaliteli olduğunu nasıl anlar girdisi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…