Google Asistan’ı çağırmak Android 12’de çok daha kolay olacak

Öyle görünüyor Google hala bir Asistan ile çalışıyor zaten onun yıldız hizmeti haline geldi ve akıllı asistan kesinlikle henüz Mountain View’da aradıkları insan/akıllı telefon etkileşimi için o temel seçenek haline gelmemiş olsa da, her zaman hizmetleriyle birlikte, bu Android 12 ile gelecek yeni yerel seçenek, kesinlikle ona biraz daha ağırlık verecek cep telefonlarımızda.

Ve Android Authority’den meslektaşlarımızın xda geliştiricilerinin izini sürerek bize söylediği gibi, görünüşe göre Google sonunda sizin bunu yapabilmenizi istiyor. akıllı telefonun güç düğmesine uzun basarak Asistan’ı etkinleştirinyeni olmayan ancak birçoğunun telefonlarında takdir edeceği bir işlev.

Google Asistan, karanlık modda bir Pixel 4 XL telefonda bu şekilde gösterilir.

Yeni bir şey olmadığını söylüyoruz çünkü kesinlikle Samsung, Huawei veya OPPO gibi üreticiler bu seçeneği cep telefonlarında zaten sunuyor, örneğin Güney Koreliler, zamanında hayatta kalmayan özel bir fiziksel düğmeye sahip olan Bixby’yi düşündüler. Her durumda, Android’deki yerel seçenek her zaman en çok sevdiğimiz seçenektir entegrasyonu için.

Google asistanına erişmenin zaten birkaç yolu var, ancak Mountain View devi sonunda en basiti üzerinde çalışıyor, bu da akıllı telefonlarımızdaki güç düğmesine uzun süre basmak.

Daha fazla bilgi: Google asistanı nasıl açılır: olası tüm yollar

Bugüne kadar, Google Asistan’ı konum ile yüksek sesle çağırabiliyorduk. ‘Tamam Google’ veya ‘Ok Google’ayrıca köşeden gelen jest veya diğer seçeneklerle birlikte belki de en basiti, güç düğmesini basılı tutmanın fiziksel seçeneğidir.Samsung’un One UI’da zaten yaptığı gibi, terminalin yeniden başlatılmasını veya kapatılmasını ayarlar perdesine alarak.

Bu seçenek, Android topluluğu tarafından google arama uygulaması sürüm 12.18.6.29 kodu Android’de, ekteki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz yeni ayara atıfta bulunan dizeleri keşfederek:

Google Asistan için güç düğmesi

Yeni seçenek ve Asistan’ı güç düğmesiyle etkinleştirmek için ayarlarda nasıl gösterileceği.

A sicim koddaki metnin daha açıktır, çünkü bunu açıkça açıklar. “Asistanınızla konuşmak için güç düğmesini basılı tutun ve ardından bırakın.tüm bunların nasıl çalışacağını açıkça gösteriyor.

Bu yeni seçeneğin Pixel 3 XL’de bulunup bulunmadığını bilmiyoruz. Geliştirici Önizlemesi yüklü olan Android 12, adı verilen popüler seçeneğin yerini alacak ‘Dokunun’ ve neye izin verildi arkaya iki kez dokunarak sihirbazı açın Piksellerin Google tarafından yapılmıştırGoogle’ın ne olursa olsun Asistan’ı kullanmanızı istediği açık gibi görünse de.

Gerçi şimdilik çalışmıyor. sadece metin dizeleri varbu yüzden bir sonrakinde göreceğiz Geliştirici Önizlemesi Android 12 sonunda resmi olarak ortaya çıkarsa.

Daha fazla bilgi: Ok Google: Android cihazınızda komutların listesi ve yardımcının nasıl etkinleştirileceği veya devre dışı bırakılacağı

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

İlk olarak Andro4all’da yayınlanan Android 12’de Google Asistan’ı çağırmak çok daha kolay olacak.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…