Google, artırılmış gerçeklikle deneylerini derinleştiriyor: şimdi cep telefonunuzda deneyin

Google deneyleri sever. Zaman zaman yeni şeyler hakkında konuşmamız gerekiyor. teknolojiler, uygulamalar veya testler Google’ın farklı alanlardaki en son gelişmelerinden bazılarını kullanıcıların hizmetine sunması için kullanıcılarının kullanımına sunduğu. Bu vesileyle, şirket bize şu imkanı sunuyor: mobil cihazlar için artırılmış gerçeklikte dört yeni deneyi test edin.

Şirket bunları resmi haber blogu aracılığıyla duyurdu ve bunlara “WebXR Deneyleri” adını verdi. Bu bir dört deneyin toplanması farklı işlevleri etkinleştirmek için tarayıcıya, Google Chrome’a ​​entegre artırılmış gerçekliği kullanan.

Google’ın artırılmış gerçeklik deneylerinden biri.

çiçek

WebXR teknolojisini kullanmak ve Google Haritalar ile birleştirmek, çiçek “gezegeni keşfetmenin” yeni bir yolu olarak doğdu. sanal tünel bu, diğer tarafta ne olduğunu görmenizi sağlar.

Tüneller, ne olduğuna bakmamıza izin veriyor. tam üzerinde bulunduğumuz dünyanın karşı tarafında. Kullanmak için ARCore platformuyla uyumlu bir cep telefonu kullanmanız ve Chrome’un en son sürümünü indirmiş olmanız yeterlidir.

soda

Sodar, ar tabanlı Google uygulaması

Sodar, 2 metre mesafeyi hesaplamak için cep telefonunuzun kamerasını kullanır

Bazılarınız, artırılmış gerçeklik kullanan diğer insanlarla olan güvenlik mesafesini ölçmek için bir Google uygulaması olan Sodar’ı zaten biliyor olabilir. Artık bu araca WebXR teknolojisi sayesinde doğrudan tarayıcı üzerinden de erişilebilir.

ölçü almak

Measure Up ile şunları yapabilirsiniz: herhangi bir nesnenin uzunluğunu, alanını ve hacmini ölçün mobil kameranızın ulaşabileceği bir yerdesiniz. Uygulamayı tarayıcı üzerinden açın, kameranızı doğrultun ve aracın mesafeyi hesaplamasını bekleyin.

resim manzarası

Google’ın duyurduğu deneylerin sonuncusu: resim manzarasıizin verecek en merak edilen araç -şimdilik mevcut değil- anılarımıza bir göz at kullanarak Google Fotoğraflar’daki resimler aracılığıyla arttırılmış gerçeklik.

Yeni Google Denemeleri

Artırılmış gerçeklikte yeni Google deneyleri.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Google’ın gönderisi, artırılmış gerçeklikle ilgili deneylerini derinlemesine inceliyor: bunları şimdi cep telefonunuzda deneyin, ilk kez Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…