Google, Apple’ın Handoff’una benzer şekilde Android 12 ve Chrome OS’yi bağlamak için bir işlev üzerinde çalışıyor: uygulamaları yansıtın ve aramaları yanıtlayın

Uygulamaların beta sürümleri harika bir bilgi kaynağıdır çünkü geliştiriciler, bu durumda Google ekibi, henüz aktif olmasa bile test kodunu tanıtmaktan çekinmezler. Google’dan çalıştıkları bu şekilde tespit edildi Apple’ın Handoff’una benzer ancak Android ve Chrome OS için bir işlev.

Google, uzun süredir iki ana işletim sistemi olan Android ve Chrome OS arasındaki etkileşimi geliştirmeye odaklanmıştır. Şimdi ‘Better Together’ın yeni bir fragmanı olacak gibi görünüyor ve geliyor. bir ‘Push’ işlevi şeklinde. Ve 9to5Google tarafından çıkarılan kodda görüldüğü gibi bu Push işlevi, Android telefonumuzu bir Chromebook’ta yansıtmamıza izin verecek.

Uygulamaları başlatın, ekranı yansıtın, aramaları yanıtlayın

Google Pixel Push Chromebook'lar A1

Bilgiler Google uygulamasından alınır, sızıntı alanında olağan olanlardan biri ve içinde bize gelecekteki Push işlevi hakkında bilgi veren kod satırları var. Bu işlev, Android 12’nin geliştiricileri için Şubat ayında piyasaya sürülen ilk sürümünden bu yana geliştirme sürecinde görünmektedir, bu nedenle, teorik olarak 4 Ekim’de Android 12’nin gelmesiyle kesin olarak yayınlanması olasıdır. .

İşlev, ekran görüntüsü alma, metin seçme ve mevcut pencerenin içeriğini paylaşma düğmeleriyle birlikte Android çoklu görevlerine entegre edilmiştir. Orada, sağ tarafta, seçenek etkinleştirildiğinde (hala geliştirme aşamasında), işlevi şu şekilde olan Push düğmesi görünür. Telefonumuzun içeriğini Chrome OS ile harici bir ekrana yansıtın. Yani, bir Chromebook’a doğru.

Android 12 derinlemesine: En son güncellemeyi ve geri getirdiği her şeyi analiz ediyoruz

Görünüşe göre, aralarında doğrudan bir bağlantı kurmak için her iki cihazın da aynı WiFi ağına bağlı olması ve Android’imizin ekranının Chrome OS’de mükemmel şekilde manipüle edilebilir olması gerekiyor. Ve kim tam ekran diyor, bunu söylüyor bir uygulamayı uzaktan çalıştırabiliriz, Chrome OS’li dizüstü bilgisayardan cep telefonumuz için bir uygulama. İhtiyacımız olan şey, Android’imizin ekranını Chromebook’a “yayınlamak” ve hepsi bu.

Ancak buna ek olarak, Push ayrıca Chromebook’umuzdan telefon aramalarını yanıtlamamıza da izin verecek. Sistem temel olarak gönderenin telefon ve alıcının dizüstü bilgisayar olduğu bir akış bağlantısıdır. Piyasaya sürüldüğünde, Google adım atmaya karar verdiğinde, Apple’ın iOS ve MacOS ile Handoff’una gerçekten ne kadar benzediğini görebileceğiz.

üzerinden | 9to5Google

– Haberler Google, Apple’ın Handoff’una benzer şekilde Android 12 ve Chrome OS’yi bağlamak için bir işlev üzerinde çalışıyor: uygulamaları yansıtın ve aramaları yanıtlayın aslen yayınlandı Android Samuel Fernandez tarafından.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…