Google, Apple’ı iMessage ile “zorbalıktan” yararlanmakla suçluyor

Google bunu pek iyi düşünmüyor bazı Android kullanıcıları sadece Android kullandıkları için zorbalığa uğruyorve belirtiyor Apple hiçbir şey yapmıyor tamamen farkında olmasına rağmen sorunu sona erdirmek.

Yakın zamanda yayınlanan bir rapor Wall Street Journal Google’ın işletim sisteminin bazı kullanıcılarının, özellikle de gençlerin, Apple’ın Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan iMessage’da uyguladığı kasıtlı teknikler nedeniyle, arkadaşlık çevrelerinde Android kullandıkları için nasıl “ikinci sınıf” vatandaş muamelesi gördüklerini açıklıyor. .

Bir Android cihazla bir iMessage sohbet grubuna erişirken, iOS kullanıcıları şunları görebilir: Google işletim sistemi akıllı telefonu kullananlar mesajları, iOS’un doğal mavi renginde değil, yeşil renkli baloncuklarda göründüğünden. Aynı şekilde, FaceTime görüntülü arama yaparken, tepkileri veya Memoji gibi öğeleri paylaşırken de sınırlamalar vardır.

iPhone ve Samsung

Android akıllı telefonun yanında bir iPhone, Samsung Galaxy Z Fold 3.

“iMessage zorbalıktan yararlanmamalı”

Resmi Android Twitter hesabında yayınlanan bir tweet’te şöyle yazıyor: “iMessage zorbalıktan yararlanmamalı”ve “Mesajlaşma bizi bir araya getirmeli.”

Ayrıca, Google iddia ediyor çözüm var ve sorunun tek bir endüstri olarak çözülmesi gerekiyor.

Android, Chrome, Chrome OS, Play ve Google Fotoğraflar’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı Hiroshi Lockheimer da daha keskin bir şekilde konuştu ve şunları söyledi: “Apple iMessage engelleme belgelenmiş bir stratejidirve baskı ve zorbalığı bir ürünleri satmanın yolu “Pazarlamanın merkezinde insanlık ve adalet olan bir şirket için yanlıştır.”

Benzer şekilde, gösterir ki çözüm, bugün zaten var olan standartlardan geçmelidir..

Her iki gönderide de atıfta bulunulan çözüm, büyük olasılıkla RCS mesajlaşma Google’ın, gezegendeki en önemli telefon operatörlerinden bazılarıyla işbirliği yaparak birkaç yıldır pek başarılı olmadan tanıtım yapmaya çalıştığı.

Google, Apple’ı iPhone’a RCS desteğini Lockheimer’ın kendisi aracılığıyla dahil etmeye bile çağırdı; bu, Apple’ın iMessage’ın halk için başlıca cazibe merkezlerinden biri olmaya devam ettiği sürece, Apple’ın içinde bulunduğu elverişli konumu göz önünde bulundurarak muhtemelen yakın zamanda gerçekleşmeyecek.

Aslında, kısa bir süre önce Apple’ın yardımdan çok zarar verebileceğinden iMessage’ı Android’e getirmeyi reddettiği biliniyordu. Craig Federighi, “Android’deki iMessage, çocuklarına Android cihazlar vermek için iPhone kullanan ailelerin önündeki bir engeli kaldırmaya hizmet edecek” dedi.

Ne de Google’ın karşısında optimal bir iş çıkarmış? Android’de anlık mesajlaşma ortamının durumunu iyileştirin, özellikle iMessage’ın pazara hakim olduğu ve WhatsApp veya Telegram gibi uygulamaların o kadar alakalı olmadığı bölgelerde. Apple’ın mesajlaşma hizmetinin 2011’de piyasaya sürülmesinden bu yana Google, toplam on üç farklı anlık mesajlaşma uygulaması yayınladı. Hiçbiri şirketin aradığı standart olmayı başaramadı ve bugün büyük çoğunluğu yok.

Google

Google Chrome Püf NoktalarıChrome bayraklarıGoogle Fotoğraflar Püf NoktalarıGoogle Haritalar Püf NoktalarıGoogle Chromecast KılavuzuChromecast’i kurun

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

  • Xiaomi Mi Watch, analiz: 2022’de satın almaya değer mi?
  • Google Nest Cam iç mekan, analiz: evinizin güvenliği için harika bir müttefik
  • Xiaomi Redmi Watch 2 Lite incelemesi: Redmi’nin en ucuz akıllı saati buna değer mi?
  • OnePlus Buds Z2, analiz: 100 Euro’dan daha düşük bir fiyata aktif gürültü engelleme özelliğine sahip iyi kulaklıklar
  • HAMMER Blade 5G incelemesi: buna değer mi? Görüş, özellikler ve daha fazlası
  • Sony Xperia 5 III, analiz: kompakt akıllı telefonların kralı tüm izleyiciler için uygun değil
  • Kulaksız (1) Black Edition, analiz: büyük bahisler olarak asetatlar ve ses kalitesi
  • Huawei Vision S 55″, analiz: Bu devasa akıllı ekran, eski TV’nizi kullanımdan kaldırmak istiyor

Google’ın Apple’ı iMessage ile “zorbalıktan” yararlanmakla suçladığı giriş ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.