Imprimir artículo

Google Ads kullanımına yönelik iyi uygulamalar: KOBİ’lerin dijitalleştirilmesi

Reklamlarınızın farklı web platformlarında iyi bir şekilde konumlandırılması, potansiyel müşteriler için daha görünür reklam kampanyaları yürütmenize ve kendinizi rekabette farklılaştırmanıza olanak tanır.

Ardından, paylaşıyoruz Sponsorlu reklam sunmanın en ünlü çözümü hakkında QDQ Group tarafından hazırlanan bilgilendirici haplar: Google Ads. Google tarafından sunulan bu çevrimiçi reklamcılık programı, belirli bir ürün veya hizmet için arama yapıldığında herhangi bir işletmenin belirli hedefine ulaşılmasını sağlayarak, bunlarla ilgilenen potansiyel müşterilerin ilgisini çekmeyi mümkün kılar.

Bu anahtarlar, şirketin KOBİ’lerin dijital dönüşüm ihtiyaçlarıyla ilgili tüm ihtiyaçlarını, şüphelerini ve sorularını çözmelerine yardımcı olmak amacıyla hazırladığı İkinci İyi Uygulamalar El Kitabı Not Defteri’nin bir parçasıdır.

1. Küçük işletmeler neden Google Ads’ü kullanmalı?: Google Ads’ün, var olan en güçlü arama motorlarından birinde potansiyel reklamverenlere sponsorlu reklamlar sunan bir Google hizmeti ve programı olduğunu hatırlatırız. Amaç, hedef kitleye ulaşmak için bir reklamın coğrafi konumunu belirlemekse, bu araç bunu verimli bir şekilde yapmanıza ve belirli bir bölgeye odaklanmanıza olanak tanır. Böylece Google Ads, kullanıcıların belirli bir işletmeye yakınlıklarına göre coğrafi konumlarına göre segmentlere ayrılmalarına olanak tanır ve belirli bir kilometre yarıçapında ölçülebilir (kullanıcı tarafından ayarlanabilir). Ayrıca, reklam oluşturmayı, bütçe belirlemeyi, anahtar kelimeleri ve teklifleri optimize etmeyi ve her bir kampanyanın etkinliğini ölçmeyi kolaylaştırır. Google Ads sayesinde bir KOBİ için hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde web’e trafik çekebilirsiniz.

2. İşletme karlılığını sağlıyor mu? Bu aracın erişilebilirliği, düşük bütçeli KOBİ’lerin veya serbest çalışanların, grafik malzemeye ihtiyaç duymadan, yalnızca tıklama başına ödeme kampanyalarında elde edilen trafik için ödeme yapabildikleri için Google’ın trafiğinden yararlanabileceği anlamına gelir. Bu platformun diğerlerinden temel farkı, müşterinin arama niyeti ve ürünler, hizmetler veya şirketlerle ilgili terimlerin aranma nedenleridir. Google Ads ile kullanıcılar, satın alma işlemlerini etkileyebilecek belirli işletmelerle ilişkilendirilmesi muhtemel bu kelimeleri daha önce aramıştı.

bu TBM veya Tıklama Başına Maliyet kampanyaları beri şirketler tarafından en çok kullanılan yalnızca bir kullanıcı reklamı tıkladığında ödeme yaparsınız. Son olarak, dönüşümün zorluğu, müşterinin güveni bir kez elde edildikten sonra, potansiyel bir müşteriyi satın almayı bitirmeden hemen önce kaybetmemek için optimal bir iniş konfigürasyonu gerektirir. Google Ads’ün reklam kampanyaları için kullanılması, işletmeye gerekli desteği sağlamak için reklamların sıralamasını kontrol etmeyi gerektirir. Bu sıralamalar, üç unsura dayalı olarak Tıklama Başına Ödeme (PPC) sistemiyle çalışır:

· Teklif (CPC max): Sıralamadaki konumdaki bir iyileşme yalnızca bu faktöre bağlı değildir. Reklama harcama kararı, her reklamverene bağlıdır.

· Kalite Puanı veya kalite düzeyi: bunlar, beklenen tıklamaların yüzdesi, reklamın alaka düzeyi ve açılış sayfasının deneyimi ile ölçülür.

Uzantıların ve diğer reklam biçimlerinin beklenen etkisi

Dijital pazarlamada, PPC, teklifin şirketin amacı için etkili olup olmadığını belirlemede anahtardır. Yapay zeka sayesinde, herhangi bir kampanya, etkili sonuçlar elde etmek ve her aşamaya ve her kullanıcı profiline uyarlanmış reklamlar oluşturmak için optimize edilebilir.

3. Strateji ve planlama: Web SEO düzeyinde optimize edilmediğinde, müşteriler ve potansiyel müşteriler rekabetin işini daha önce bulacaktır. Bir web sayfasının konumlandırılmasını etkileyebilecek birçok faktör vardır, ancak Google Ads kampanyalarında sonuçlar hemen görülür. Bir kampanya başlatmadan önce yapılacak ilk şey, marka adına teklif vermek ve rekabetin hangi anahtar kelimeleri kullandığını bilmektir. Bu şekilde işletmeler, belirli ürün ve hizmetleri talep eden müşterileri çekebilir. İyi bir kopya / metin almak, reklamın uygunluğu ve alaka düzeyinin yanı sıra rekabet açısından fark yaratan şey olacaktır. Her zaman en çok ödeyen kişi en iyi sırada yer almaz, açık artırmada en iyi pozisyonları kazanan, fiyatın kampanyanın “kalitesi” ile (her zaman Google algoritmasının kriterlerine göre) birleşimidir. .

KesinlikleGoogle Ads, işletmelerin kitlelerinin aktif aramalarını kullanmalarına ve optimize etmelerine olanak tanır. Çok ileri düzeyde bilgiye sahip olmadan kullanmak mümkün olsa da, Grupo QDQ’nun tavsiyesi, özellikle ilk kez kullanıldığında bütçeleri ve sonuçları optimize etmek için bu alandaki profesyonellerden tavsiye almaktır.

Önümüzdeki aylarda QDQ Group, Covid-19’un neden olduğu komplikasyonlar nedeniyle KOBİ’lere yardımcı olmak için yeniden yönlendirilen KOBİ’lerin dijitalleştirilmesine yönelik İyi Uygulamalar El Kitabı’nın en alakalı yönlerinden bazılarını geliştirmeye devam edecek. toparlanmasında, büyümesinde ve sürdürülebilirliğinde. Daha fazla bilgiye veya fotoğraf materyaline ihtiyacınız varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.