Gökbilimcilerden oluşan ekip, Dünya’dan yedi kat daha büyük ve potansiyel olarak yaşanabilir bir ötegezegenin olası keşfini ortaya koyuyor

Kevin Wagner başkanlığındaki bir gökbilimciler ekibi, bilim için çok önemli bir keşif yapmış görünüyor. Keşfedilmiş olma olasılığının olduğunu detaylandırıyorlar. ötegezegen yedi kat daha büyük Kara. Ayrıca, bildiğimiz şekliyle yaşamın potansiyel bir alıcısı olabileceğini de detaylandırıyorlar. Ancak, elde edilen veriler ön ve daha fazla araştırmaya ihtiyaç var.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

İhtiyaç duydukları keşif için, diğer araçların yanı sıra, Çok Büyük Teleskopkonumlanmış Şili. Bu keşif için görsel bir görüntü yok çünkü bunu radyo sinyalleri aracılığıyla yaptılar. Ayrıca, aldıklarını doğrulamak amacıyla yeni geliştirilen bir sistemi uyguladılar. Daily Mail’in bildirdiğine göre, bu orta kızılötesi ve son derece uzun gözlem süreleriyle birlikte.

Bu potansiyel yaşam taşıyan ötegezegenin konumu da öne çıkan bir nokta. Yaklaşık 4.4 ışıkyılı uzaklıkta olduğunu açıkladılar. Spesifik bölge zaten bilinen alpha Centauri, üç büyük yıldızdan oluşan bir güneş sistemi. Bize en yakın komşudur.

ötegezegen

ötegezegen spekülasyonları

İlk olarak, tanımladıkları adlarını detaylandırırlar. C1. Eğer varsa, daha önce keşfedilenlerle bir yıldız sistemini paylaştığını unutmayın. Alfa Centauri A ve Bve ile birlikte Proxima Centauri.

Boyutuyla ilgili olarak, yarıçapının Dünya’nın beş ila yedi katı olabileceğini belirtiyorlar. Kütle olarak ise evimizi 20 ile 50 kat arası geçebilir. Söylediklerine göre çok kayalık olurdu.

Kevin Wagner, “Gördüğümüz şey aslında bir gezegense, benim için en heyecan verici olasılık, yörüngesinde daha küçük ayların olması olurdu” diyor.

Keşif adı verilen girişimle yapıldı. Çığır Açan İzle / YAKIN. Bu, Dünya’ya benzer dış gezegenleri aramakla sınırlı bir projedir. Gök cisimlerindeki diğer özellikleri tamamen dışlar.

C1 ile ilgili olarak, araçların yalnızca parlaklığı ve konumu doğrulamaya izin verdiğini söylüyorlar. Bu nedenle, onun aslında bir ötegezegen olduğunu doğrulamak için bulunduğu yere yeni araçlar odaklamaları gerekiyor.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…