‘Godzilla vs. Kong’: Bize dev bir canavar filminde olması gereken her şeyi veren bir pop kültürü devleri çatışması

Dev canavar filmleriyle ilgili izleyici Bu yeni reenkarnasyona ihtiyat ve şüphe ile yaklaşmaya karar verirseniz, kesinlikle haklısınız. klasik kaiju hikayelerinden. Hemen emsaller (yani, Legendary tarafından üretilenler ve bu yeni savaşla olan arsa sürekliliği), belki de muhteşem ‘Kong: Kafatası Adası’ dışında, her zaman yüksek düzeyde parlamadı.

‘Godzilla’ (2014), arka planda dev bir canavarın olduğu, yönetmeni ‘Canavarlar’la ünlü yapan bağımsız vahyin tarzında, neredeyse duygusal bir dramaydı. Ancak kertenkelesinin boyutu ve ezici (ancak birkaç) yıkım sekansları akılda kalıcıydı. Kong: Kafatası Adası ‘(2017) evet yuvarlaktı, çoklu okumaları olan bir filmdi, dev bir maymunla ve aksiyonun ve karakterlerin kesinlikle canlı bir şekilde gelişmesiyle neredeyse bir ‘Şimdi Kıyamet’. Bu arada yönetmeni şimdi ‘Metal Gear Solid’ uyarlamasına başladı.

Godzilla, durdurulamaz canavardan Japonya'nın kültür elçisine

Üçünden en düzensiz olanı en yenisidir ve olay örgüsü açısından bununla daha yakından ilişkilidir: ‘Godzilla: Canavarların Kralı’ (2019), etkileyici canavar listesinden elde edilen şüphesiz başarıları olan küçük bir karmaşaydı. ama insanların çatışmalarına çok fazla odaklanarak, kesinlikle böyle bir filmin izleyicisini ilgilendiren şeylerden çok uzak. Neyse ki, bu yeni ‘Godzilla vs. Kong’, bakışlarını radyoaktif sauryanın diğer filmlerinden çok ‘Kafatası Adası’na yönlendiriyor..

Bu sefer aksiyon dönüyor. gezegenin çekirdeğinde binlerce kilometre uzaklıkta bulunan, neredeyse efsanevi bir ortam olan Hollow Earth’ü aramakve canavarların orijinal yaşam alanı olduğuna inanılıyor. Bu yolculukta Kong habersiz rehber olurken, Godzilla bilinmeyen nedenlerle insanlara saldırmaya başlar. İki dev arasındaki yüzleşme kaçınılmazdır. Tökezlemelerden tamamen kurtulmuş bir Adam Wingard’ı ‘Death Note’ olarak yönetiyor.

{«videoId»:»x7zoz47″,»autoplay»:true,»title»:»Godzilla vs. Kong Fragmanı»}

İki canavarlık ve bir kader: dürtme

“Godzilla: Canavarların Kralı”, sırtlarını bronzlaştıran dev canavarların bir filminin, odaya ne için gittiğimizin perspektifini kaybederlerse de başarısız olabileceğini açıkça belirtti: aşırı insan ve çoğu zaman hiçbir şeyi olmayan sıradan sorunları dev yaratıklarla yapmak için ya da işe yaramadılar (bütün Vera Farmiga çatışması bir karmaşaydı). Tüm bunlar, insanları arka plana koyarak ve sözleşmelerle zaman kaybetmeden burada cilalanmıştır. zaten kabul ettiğimiz şey.

Örneğin Kong ile iletişim kuran bir kız var. ‘Kong: Kafatası Adası’ derslerini ve maymunun insanlarla olan ilişkisine yaklaşımını miras alarak, burada kızın Kong’un arkadaşı olduğunu zaten biliyoruz (nereden geldiğini bilmiyoruz) ve geri kalanı onun aracılığıyla yapılandırıldı ilişkilerden. İhtiyacımız olmayan aşırı açıklamalar yoktur. Yani, ‘Canavarların Kralı’ndaki Millie Bobby Brown’ın karakterinin tam tersi.

Godzilla

Ama önemli olan, dev canavarlar arasındaki kavgalar, filmi gerçekten hayata geçiren şey: mükemmel koreografisi yapılmış ve düzenlenmiş, CGI animasyonları için alışılmadık derecede yoğun, montaj ve sesin akıllıca kullanımı sayesinde acı veren darbelerle, serinin yakın tarihli bir filminde görülen en iyi dövüşler. Süre açısından da cömertler, senaryolardan harika bir şekilde faydalanıyorlar ve fragmanlarda görülmeyen ve bozulmaması için burada bahsetmeyeceğimiz canavarlar gibi sürprizler içeriyorlar. Son dorukta Kong ve Godzilla arasındaki çatışmanın heyecan verici nüanslar (ve katılımcılar) kazandığı yerde bırakalım.

Ama buna ek olarak, film kesinlikle büyüleyici bir merak duygusuna sahip. Geleneksel bir gerçekliğe sahip olan olay örgüsünün tamamına daha çok alışkın olan izleyicilerin kesinlikle hoşuna gitmeyecek bir bükülmede, filmin saf macera olan bir çekirdeği var: ortam bir fanteziye dönüştürülür. tüm inandırıcılık ipucu kaybolur, ancak referans olarak klasik hamur literatürü ile yükseltilir.. Ayrıca ‘Godzilla vs. Kong’, hiçbir şeyi aşırı açıklamama cesaretine sahip, sadece izleyicinin bazı sansasyonel setlere ve planlamaya hayran kalmasına izin veriyor.

En İyi Modern Godzilla Filmini Bulduk: 'Shin Godzilla'

‘Godzilla vs. Kong’ mükemmel değil ve belki de ‘Kafatası Adası’nın bir adım altında çünkü -bir kez daha sonsuz sorun- insan karakterleri o muazzam savaş soykırımındaki kadar çekici değil. Millie Bobby Brown’ın alt konusu pek işlenmemiş ve bol miktarda katkı maddesi var.Tıpkı sığ babası gibi. Ancak bunlar ikincil sorunlardır: ‘Godzilla vs. Kong’ hayranları için bir rüya kaiju eigave türün hala icat etmeye ve heyecanlandırmaya devam edebileceğinin mükemmel kanıtı.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler ‘Godzilla vs. Kong’: Bize dev bir canavar filminde olması gereken her şeyi veren bir pop kültürü devleri çatışması aslen yayınlandı Xataka John Tones tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…