Gmail’de e-postaların gelişini geçici olarak nasıl duraklatabilirim?

Bir aylığına tatile gittiğinizi ve geri döndüğünüzde gelen kutunuzda 1000 e-postanın beklemesini istemediğinizi hayal edin. Neyse ki, bundan kaçınabiliriz. Gmail geçici olarak duraklatmanıza izin vermiyor postanıza yeni mesajların gelmesi ancak bu işlevleri size ekleyecek belirli uzantılara güvenebilirsiniz. Yapabilirsin postayı duraklat veya Gmail’i sessize al birkaç saatliğine (eğer kestirecekseniz, uyuyacaksanız, tatildeyseniz) ve adım adım nasıl yapacağınızı anlatacağız.

İster yeni e-postaların gelişini duraklatmak ister Gmail’de bildirimleri susturmak istiyorsanız, web’de adım adım tarayıcıdan veya mobil uygulamadan yapabilirsiniz. Gmail’de yerel olarak kullanamazsınız, ancak duraklatmamıza, girişi engellememize vb. izin veren bazı uzantıları kullanabilirsiniz.

Yeni e-postaların gelişini duraklat

Gmail’i Ücretsiz Duraklat

Ücretsiz Duraklat Gmail uzantısı, adından da anlaşılacağı gibi, Google posta hizmetine, posta kutumuzdaki yeni iletilerin girişini geçici olarak duraklatma seçeneği eklemek için geliştirilmiş bir uzantıdır.

Bu şekilde, bilgisayarımızda bir şeye bunaldığımızda veya strese girdiğimizde, dikkat dağıtıcıları ve artan stresi önlemek için e-postaların gelişini duraklatın. Bunu yapmak için yapmamız gereken ilk şey, Chrome Web Mağazası’na gidip Google Chrome tarayıcımıza Ücretsiz Duraklat Gmail’i eklemek. Herhangi bir maliyeti olmayan ücretsiz bir uzantıdır ve tarayıcıya işlevlerinin bir parçası olarak eklenecektir. Yorulduğunuzda, onu ortadan kaldırmak için her zaman zamanınız vardır.

Uzantıyı yükledikten sonra sizden bir hesap oluşturmanızı ve uzantıyı Google Chrome’daki e-postamıza ekleme seçeneklerini kabul etmenizi isteyecektir.

Hesabı oluşturduğunuzda, soldaki menüde yeni bir düğmenin göründüğünü göreceksiniz. Altında normal Gmail “Oluştur” düğmesi şimdi bir duraklama sembolü ve bir yazı ile bir düğme görünür: Gelen Kutusu’nu duraklatın. Chrome için Ücretsiz Duraklatma Gmail uzantısını indirip yüklediğiniz anda görünecektir.

1gmail-715x358.jpg

İlgili düğmedeki “Serbest Duraklatma” üzerine dokunun. Otomatik olarak bize e-postaların gelişini ne kadar süreyle duraklatmak istediğimizi soran bir pencere açılacaktır: beş dakika, 10 dakika, 15 dakika, 30 dakika, bir saat, iki saat, beş saat, on saat veya 24 saat Toplam. Tek yapmanız gereken istediğiniz zamanı seçip mavi “Duraklat” butonu ile onaylamanız.

Bu süre zarfında bize ulaşmayan e-postalara ne olur? Bize daha sonra gelecekler. Sonsuza kadar kaybolmazlar, ancak e-postalar posta kutumuza ulaşır, ancak bu araç, konsantre olmak için iki saate ihtiyacınız varsa veya yalnızca Gmail posta kutusunu temizliyorsanız ve başka hiçbir şeye ihtiyacınız yoksa, belirli bir süre için dikkat dağıtıcı şeylerden kaçınmamızı sağlar. tamamen temizlenene kadar o zamana gelin.

Gelen Kutusu Duraklatma

Aynı şeyi bize sağlayan başka bir uzantı Gelen Kutusu Duraklatma Boomerang Gmail’den. Kesintileri ortadan kaldırmanıza ve bir süreliğine istediğiniz şeye konsantre olmanıza olanak tanır. Avantajı, duraklama süresi boyunca o kişiye o anda müsait olmadığınızı bildirecek otomatik bir yanıt göndermemize izin vermesidir. Ayrıca, cevaplayamayacağımız belirli bölümleri yönetmemize izin verdiği için Serbest Duraklatma’dan daha eksiksizdir. Örneğin, öğle yemeğinde e-postaların bu süre içinde gelmemesini istiyorsanız. Gmail’e bir uzantı olarak eklemenize izin verir Google Chrome’da ve bize yalnızca mesajları duraklatma yeteneği vermekle kalmaz, aynı zamanda başka birçok seçeneğiniz de vardır.

Bir saat, iki saat veya dört saat duraklatabilirsiniz. Ayrıca, e-postaların duraklatılmasını istediğiniz belirli zamanı veya belirli zamanı seçmenize olanak tanır. Konsantre olabileceksin. Ayrıca, şimdi bir e-posta göndermenize ve daha sonra göndermek için programlayın veya hiç kimse yanıt vermezse otomatik olarak hatırlatılmak üzere belirli bir süre için takip edin.

Gmail’de sessize al

İlginizi çekmeyen mesajları sessize alabilirsiniz. Çok basit ve ne bildirimler ne de e-posta görünmeyecek. Ne yapar susar ilginizi çekmeyen mesajlar ve bize düzenli olarak geliyorlar. Kampanyalar, bültenler, bildirimler…

 • İstediğiniz e-postayı açın
 • İstediğiniz e-postayı soldaki kontrolde işaretleyin
 • Ekranın üst kısmındaki üç noktaya gidin
 • Bir açılır menü açılacaktır
 • “Sessiz” seçeneğini seçin

gmail-715x344.jpg

Mobil bildirimleri ortadan kaldırın

Diğer bir alternatif seçenek, cep telefonunuzda veya tabletinizde Gmail bildirimlerini sessize almaktır. Bu, e-postaların gelmesini engellemez veya e-posta gelenlerini geçici olarak duraklatmaz. Bu, e-postaların gelmesini engellemez, ancak bildirimler seni rahatsız ediyor ve özellikle her zaman sabahları veya gece geç saatlerde gelen reklam veya istenmeyen e-postalar söz konusu olduğunda yararlıdır, hizmet bülteni veya daha önce satın aldığınız ve size reklam mesajları gönderen mağazalar.

Bildirimleri sessize alma adımları aşağıdaki gibidir:

 • Cep telefonunuzda Gmail uygulamasını açın
 • Sol üstteki üç satıra dokunun
 • Sayfanın en altına gidin ve ayarları aç
 • Google’a kaydettiğiniz tüm hesaplar görünecek
 • yapılandıracağınız birini seçin
 • Hesap ayarları açılacak
 • “Bildirimler” i bulun
 • Üç seçenek arasından seçim yapın: Tümü / Yalnızca Yüksek Öncelikli / Hiçbiri

Postalamak

Örneğin, bir hesaptan bildirim almayı seçebilir, ancak diğerlerinden almayabilirsiniz. Bu, hangi e-postaları bildirim alacağınızı ve hangilerini almayacağınızı seçmenize olanak tanır, birden fazla e-postanız olup olmadığına bağlıdır Uygulamada Google’dan ve örneğin önemsiz mesajlar veya reklam için bunlardan birine sahipsiniz. Bu durumda, özellikle yararlıdır.

E-postanızdaki tüm e-posta bildirimlerini doğrudan Gmail uygulamasından da kapatabilirsiniz. bu yardımcı olur devre dışı bırakmak istersen belirli bir süre, birkaç saat, bir gün, tatilde.

 • Gmail uygulaması simgesine uzun basın
 • Uygulamada bilgi bölümünü açın
 • Bildirimlere dokunun ve açılır menüyü açın
 • bölümü ara “Bildirimleri etkinleştir”
 • anahtarı kapat

E-postaların Gmail’e gelişini geçici olarak nasıl duraklatabilirim yazısı ilk olarak ADSLZone’da göründü.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…