Gmail e-postalarınızı nasıl yedeklersiniz?

Gmail, önemli bilgileri paylaşabileceğiniz bir e-posta platformudur. WhatsApp gibi diğer hizmetlerde olduğu gibi, hesabınıza erişiminizi kaybederseniz tüm bu kişisel içeriği de kaybedersiniz çok değerli.

Bu riskli durumdan kaçınmak için, bir yedekleme yapmak en iyisidir tüm Gmail iletileriyle birlikte. Her şeyden önce, bu kopya bilgisayarınıza kaydedilir, ancak daha sonra onu daha da güvenli tutmak için en sevdiğiniz bulut depolama platformuna yükleyebilirsiniz.

Gmail e-postalarınızı yedekleyin Çok basit, nasıl yapılacağını birkaç basit adımda açıklıyoruz.

Tüm Gmail e-postalarınızı bir yedekte saklayın.

Daha fazla bilgi: Android cep telefonunuzun tam yedeğini nasıl alırsınız

Gmail e-postalarınızı nasıl yedeklersiniz?

Yedekleme bir tüm verilerin kaydedildiği dosya gerektiğinde bunları geri yükleyebilmek için bir hizmetin. Google Fotoğraflar veya YouTube içeriğinin yedeğini alabileceğiniz gibi, Gmail hesabınızdaki tüm e-postalarla da yapabilirsiniz.

Bu, Google ekosistemini oluşturan platformlardan tüm verileri indirmenize izin veren Google Paket Servisi aracı sayesinde gerçekleşir. Gmail’i yedeklerken, size bir indirmek için bağlantı bilgisayarınızda veya doğrudan eklerseniz Drive, Dropbox, OneDrive veya Box.

Bunlar genellikle kullandığınız depolama platformları değilse, kopyayı bilgisayarınıza ve daha sonra indirmek en iyisidir. servisinize manuel olarak yükleyin depolamak.

Daha fazla bilgi: Sizi spam’den sonsuza kadar özgür kılacak Gmail hilesi

Gmail e-postalarını yedeklemenin aşamalı açıklamasına geçmeden önce, birkaç şeyi netleştirmemiz gerekiyor. İlk olarak, saklanan veriler sizin tarafınızdan seçilen boyuttan daha fazla yer kaplıyorsa kopya birden fazla dosyaya bölünecek. Ayrıca 2 GB’ı aşan dosyalar ZIP64 formatında sıkıştırılacaktırmuhtemelen eski işletim sistemleriyle uyumlu değil.

Öte yandan, bu yedeklemeyi gerçekleştirilecek şekilde de yapılandırabilirsiniz. 1 yıl boyunca her 2 ayda bir otomatik olarak. Bu faktörleri göz önünde bulundurarak, Gmail e-postalarınızı nasıl yedekleyebileceğinize bir göz atalım:

  1. içine gir google hesabınız.

  2. Sol taraftaki seçenekler menüsünde, üzerine tıklayın. “Veri ve kişiselleştirme”.

  3. “İndirin, kaldırın veya bir veri planı oluşturun” bölümünü bulana kadar aşağı kaydırın. İçinde, üzerine tıklayın “Verilerinizi indirin”.

  4. Bu, Google’ın veri indirme aracı olan Google Takeout’a erişecektir. İlk önce onay kutusunu seçmelisiniz “Tümünü işaretleme”hizmetler listesinin sağ üst köşesinde.

  5. Sonraki, “E-posta” kutusunu işaretleyin ve “Sonraki adım” üzerine tıklamak için aşağı kaydırın.

  6. İndirdiğiniz dosyanın teslim yöntemini, sıklığını ve türünü ve boyutunu seçin. Yapılandırmayı tamamladığınızda, üzerine tıklayın. “İhracat oluştur”.

Andro4all’daki galeriye göz atın

İhracat oluşturma işlemi başladıktan sonra, saatlerce hatta günlerce beklemeniz gerekecek -yedeğe erişmek için Gmail hesabınızın içeriğine bağlıdır. Gelişmelerden haberdar olmanıza gerek yok, çünkü Google size bir e-posta gönderecek prosedür bittiğinde.

İndirme yöntemini bir bağlantı aracılığıyla seçtiyseniz, e-posta adresinize Gmail yedeğine erişim bağlantısını alacaksınız. Doğrudan mevcut depolama hizmetlerinden birine eklemeye karar verdiyseniz, orada bulacaksınız.

Gmail e-postalarınızın bir yedek kopyasını oluşturmak, hesabınızda herhangi bir sorun olması durumunda veya bunları diğer e-posta hizmetlerinde kullanın bunlar Google’dan değil.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Gmail e-postalarınızı nasıl yedeklersiniz girişi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…