Glovo, İspanya tarihindeki en büyük finansman turunu kapattı: Amazon’a karşı durmak için 450 milyon euro

Glovo şimdiden İspanya tarihindeki en başarılı girişimlerden biri. Barcelona şirketi, 450 milyon euro değerindeki F serisi yatırım turunu kapattı, tarihteki bir İspanyol girişimi için en büyük tur.

Amerikan fonları Lugar Road Capital ve Luxor Capital, Delivery Hero, Drake Enterprises, GP Bullhound ve Mudabala gibi diğer yatırımcıların da katıldığı yatırıma öncülük etti.

Yıldırım hızında teslimatlar ve beslemenin ötesine geçin

Şirket, bu turun değerlemesini belirtmedi, ancak TechCrunch tarafından açıklandığı gibi, operasyona yakın kaynaklar Glovo’ya yaklaşık 1.700 milyon dolarlık bir değer veriyorlarGlovo’yu 1.000 milyon avro değerine ve geçmişte yalnızca Cabify’ın ulaştığı bir aralığa yerleştiren 2019’daki son değerlemenin oldukça üzerinde.

Restoranımın rekabeti Netflix + Glovo

Toplanan 450 milyon Euro ile Glovo, şu anda faaliyet gösterdiği 20 pazardaki varlığını genişletmeye ve “ultra hızlı teslimatları genişletme hedefinin bir parçası olarak Q-ticaret bölümüne odaklanmaya” çalışacak. Glovo’dan çok kategorili tekliflerini güçlendirmek istiyorlar, bu da pratikte denemek anlamına geliyor. ürünlerin teslimatını süpermarket ve yiyeceklerin ötesinde pekiştirmek.

“Ultra hızlı ürün teslimatı ile Amazon’a karşı durmak istiyoruz. Keşfetmek için harika bir iş fırsatı olduğunu düşünüyoruz. Glovo’nun kurucusu Oscar Pierre, La Vanguardia’ya, birkaç yıl içinde restoranlardan yiyecek dağıtımının Glovo’da bir azınlık etkinliği olacağına inanıyoruz ”diyor.

Glovo Karanlık Mağaza

Glovo’nun 10 milyon kullanıcısı var ve Barselona gibi en büyük şehirlerinde halihazırda düzenli olarak 10 dakikada ultra hızlı teslimat sunuyor. kentsel mikro depolar ağı. Yerel yönetimler tarafından incelenen bir dağıtım modeli.

Hayalet mutfaklar: Amazon tarzı restorasyon zemin kazanıyor ve sektörde devrim yaratmayı hedefliyor

Şirketin Barselona, ​​​​Madrid, Lizbon ve Milano’da sürdürdüğü ve Valencia, Roma, Porto ve Bükreş’e genişlemeyi planladığı bazı ‘karanlık mağazalar’ 2021’in sonuna kadar 200 ‘karanlık mağazaya’ ulaşma hedefi. Girişim ayrıca İspanya’da Carrefour, DIA ve Alcampo veya diğer ülkelerde Continente veya Kaufland gibi süpermarketlerle de anlaşmalar yaptı.

Şu anda Glovo Barselona’da 350’den fazla mühendis çalışıyor ve hedef bu rakamı ikiye katlamak. Şirket, çalışanlarının çalışan olduğu düşünüldüğünde, Sosyal Güvenlik’in kendisinden talep ettiği ücretleri karşılamak için bu finansman turundan yararlanabilecektir.

Daha fazla bilgi | glovo

– Haberler Glovo, İspanya tarihindeki en büyük finansman turunu kapattı: Amazon’a karşı durmak için 450 milyon euro aslen yayınlandı Xataka Enrique Perez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…