Gizli sekmeler daha da sertleştirilsin mi? iOS için Chrome Face ID’ye hoş geldiniz

Gizliliği güçlendirmek, iOS’ta Google Chrome’un yeni hedefidir. Tarayıcı, gizli sekmeler için Face ID kullanımını tamamlamaya yakın.

Uyarınca Sınırbu yeni özellik önümüzdeki aylarda kullanıcılara ulaşabilir.

iOS’taki en son Chrome 89 beta sürümü için güncelleme notları, kullanımı ifşa ediyor. Yayın, “Uygulamaya geri döndüğünüzde, siz olduğunuzu onaylayana kadar gizli sekmeleriniz bulanık olacak” diye açıklıyor.

Bu özellik, tarayıcı ayarlarınızın gizlilik bölümünde etkinleştirilebilir. Ancak, hala test modunda.

Açıklandığı gibi gizli bir sayfa NordVPN“Kullanırken gönderdiğiniz ve aldığınız verileri tarayıcınız depolamadan İnternet’e erişebileceğiniz bir penceredir.”

Google’ın tarayıcısında gizli bir sayfa açmak, Google’a sekmede görülen verilerin hiçbirini bilgisayarınıza veya telefonunuza kaydetmemesi talimatını verir.

Chrome 89 için daha fazla haber

Verge, Chrome 89’un Mart ayı başlarında piyasaya sürülebileceğini gösteriyor. Ancak Face ID desteğinin zamanında hazır olup olmayacağı belli değil.

Chrome 89, klavyeler ve işaretçiler gibi eski aksesuarlarla uyumluluğun yanı sıra web uygulamaları için yakın alan iletişim teknolojisini de destekler.

Uyarınca portaltik, Chrome 89 ile Web NFC desteği de tanıtıldı. Bununla, bir web uygulamasının kullanım için NFC etiketlerini okumasına ve oluşturmasına izin verilir.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…