GEO, virajlarla dolu ve fren kolları olmayan çarpıcı ve fütüristik bir elektrikli bisiklet konseptidir.

Elektrikli bisikletler, elektrikli scooterlarla birlikte çok moda ve farklı tasarımlar elde etmek için hayal gücünün tetiklenmesi garip değil. Tabii ki, bunun coğrafi konum bu, önceden belirlenmiş her şeyin ötesine geçen bir elektrikli bisiklet konseptidir.

Bu, mevcut elektrikli bisiklet konseptini mümkün olduğunca fütüristik hale getirmeye çalışan Cheolhee Lee, Dahae Lee ve Hyewon Park öğrencileri tarafından yürütülen bir projedir. Rağmen ürün değilgerçek bir elektrikli bisikletin çalışması için entegre etmesi gereken unsurları ihmal etmedikleri çarpıcı ve dahiyane bir fikir.

Bayrakla dairenin geometrisi

İlk bakışta çerçevenin tasarımı göze çarpıyor: Bu alanda daha önce gördüğümüz hiçbir şeyi ya da Erik Habermann’ın elektrikli yokuş aşağı bisikleti gibi farklılaşmasını bu parçaya dayandıran bir model olduğu zamanları anımsatmıyor. GEO, ne kargo ne de spor olmak üzere standart bir bisiklet olacak şekilde tasarlanmıştır ve hepsinden önemlisi işlevsel ve saklaması kolay.

Yaratıcılar, minimalist, geometrik ve kompakt olma niyetiyle sonuncuyu bulana kadar çok sayıda önceki eskizden geçtiler. Söylediğimiz gibi, orta kısım, paralel üst ve alt borulara sahip bir çerçeveye sahip kahramandır, çünkü aslında, önde 180 derece dönen aynı tüp.

coğrafi 02

Bu tüplerin arasına gömülü olan ve pedal ve zincir sistemini birbirine bağlayan daire, pil ile elektrik sistemini bütünleştiren yapıdır. Bunun üzerine, yarım dairenin uzayında, taşımak için bir boşluk olurdu. küçük bir çanta ve/veya çıkarılabilir pil.

Katlanır bisikletler için satın alma rehberi (elektrikli veya değil): Kullanıma dayalı öneriler ve 200 ila 3.500 Euro arasında 16 model

Gidon da bugün genellikle gördüğünüzden oldukça farklı. Ellere ve gözlere uygun ergonomik bir tasarıma sahip olmayı amaçlamışlar, Frenler için kolları yoktur.dokunmatik yüzey sayesinde etkinleştirilebilir.

coğrafi 03

Gidonun ortasında, rota bilgilerini (hız, sürüş modları, otonomi vb.) gösteren küçük bir ekran görüyoruz. Ve ayrıca çarpıcı olan aydınlatma için LEDborunun ön eğriliğinden yararlanan bir çizgi olmak.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/70/73/02/5ffeac253bef078427/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/2e/dc/32/5ffead8e4bd22f175a/original/youin.jpeg»}

Başta söylediğimiz gibi, bu kavramsal bir tasarımdır ve kısmen net olmayan yönler olduğu için gerçekleşmesi oldukça nadir olurdu, örneğin bisikletin ölçüleri ve bisikletçiye uyarlanabilirliği. Ancak bu, ilham kaynağı olabileceği ve gelecekte benzer bir şey görebileceğimiz anlamına gelmez, en azından bir gerçeklik haline gelen, standartla ilgili olarak tamamen çığır açan kendi yaratımlarının daha önceki diğer örneklerini zaten gördük.

Resimler | Cheolhee Lee, Dahae Lee ve Hyewon Parkı

– Haberler GEO, virajlarla dolu ve fren kolları olmayan çarpıcı ve fütüristik bir elektrikli bisiklet konseptidir. aslen yayınlandı Xataka Anna Marti tarafından

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…