Gelişmeye devam ediyoruz: giderek daha fazla insan kolunda fazladan bir atardamarla doğuyor

1000 yıl sonra insan nasıl olacak? 100.000’e ne dersin? Bilmek zor ama şu an olduğumuzdan biraz farklı olabiliriz: Evrim yavaş ama acımasız.

Bu, elbette, birkaç araştırmacı tarafından yapılan ve merak uyandıran bir şeyi ortaya çıkaran yeni bir çalışmanın işaret ettiği şeydir: giderek daha fazla insanın kolunda fazladan bir atardamarı var.

Medyan artere sahip olmanın avantajları olduğu gibi dezavantajları da olabilir.

Median sinirin uydu arteri (veya “medyan arter”) olarak adlandırılır ve nadiren görülen bir anatomik varyanttır. genellikle fetüsün yaşamının ilk birkaç haftasında oluşur.

{«videoId»:»x80pv1e»,»autoplay»:false,»title»:»ANTONIO DIEGUEZ Felsefesi ve TRANSHUMANISM ile COIN INSERT»}

Bu arter, kolun ortasında belirir ve büyüdükçe ellere kan getirmekten sorumludur, ancak genellikle genellikle sekiz haftada gerileme.

Kurguda Transhümanizmin Bize Öğrettiği Her Şey Yanlış Gidebilir

O zaman normal olan şey şudur gelişmeyi bırak ve diğer iki arter (ulnar ve radyal, ikincisi örneğin nabzı tespit etmek için kullandığımız arterdir) bu işlevden sorumlu olanlardır.

Şimdi bir grup araştırmacı ilginç bir şey keşfetti: genellikle yakında kaybolan bu ekstra arter. insanlarda giderek daha sık görülen.

Anatomi uzmanı Teghan Lucas, “1880’lerin ortalarında doğan insanlarda prevalans %10 civarındaydı. 20. yüzyılın sonunda doğanlarda %30 ile karşılaştırırve eğer evrim hakkında konuşursak, bu gerçekten kısa bir süre içinde önemli bir artışı temsil ediyor ».

Bu anatomistler, Avustralya ve Avrupa’daki insanların torunları tarafından bağışlanan kadavralardan alınan 80 uzuvları analiz ettikten sonra, atardamar varlığının daha sık hale geldiğini keşfettiler. «Bu artış genlerin mutasyonunun bir sonucu olabilir. medyan arterin gelişiminde veya hamilelik sırasında annelerdeki sağlık problemlerinde rol oynar.

Bu ekstra artere sahip olmak daha hünerli parmaklar veya daha güçlü önkollarancak yetişkinlerde bu arterin varlığının daha büyük bir karpal tünel sendromu riski oluşturduğu da doğrudur.

Bu araştırmacılara göre, “eğer bu eğilim devam ederse, çoğu insan 2100 yılına kadar önkolun medyan arterine sahip olacak«. Bu çok büyük bir evrimsel fark değil, ama kesinlikle insanların gelişmeye devam ettiğini gösteriyor. Ve eğer bunu tek başımıza yapmazsak, transhümanizm bunu bize aşağıdaki gibi dış unsurlarla yaptırmaya çalışacaktır. o meraklı üçüncü başparmak 2019’da birisinin bulduğu şey.

üzerinden | Bilim Uyarısı

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Gelişmeye devam ediyoruz: giderek daha fazla insan kolunda fazladan bir atardamarla doğuyor aslen yayınlandı Xataka Xavier Pastor tarafından.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…