Gelir 2020: taslağın nasıl kontrol edileceği ve bir Android cep telefonunda iadenin nasıl dosyalanacağı

2020 Gelir Vergisi beyannamesi verme süresi bugün başlıyor, hem Vergi Dairesi web sitesinden hem de Vergi Dairesi’nden gerçekleştirebileceğiniz bir süreç. Android için resmi uygulamasıyla.

AEAT uygulaması şunları yapmanızı sağlar: Gelir 2020 taslağına danışın ve onaylayın sadece birkaç dakika içinde ve zahmetsizce. Her şeyi web’deki gibi yapmak mümkün olmasa da, taslak doğru olduğunda vergi beyannamesi vermenin en hızlı ve en kolay yoludur.

{«videoId»:»x7zmpu7″,»autoplay»:true,»title»:»FNMT’den BİREYİN DİJİTAL SERTİFİKASI nasıl istenir»}

İlk olarak, uygulama

Her şeyden önce, ihtiyacınız olacak Vergi Dairesinin resmi başvurusu, her yıl kullanılanla aynıdır (bu nedenle yanlış uygulamalara düşmeyin). Gelir Vergisi Beyannamesi dışında diğer işlemlerde kullanılan genel bir uygulamadır. Her yıl yeni alıştırma ve bazı ek haberlerle güncellenir.

Android’de Vergi Dairesi’nin resmi uygulamasını Google Play’de bulacaksınız. Minimum gereksinimler oldukça uygun: şu özelliklere sahip bir Android cep telefonu gerektiriyor: Android sürümü 6.0 veya üzeri.

Vergi Dairesi

Giriş yapmak

Bu yıl Vergi Dairesi’nin resmi uygulamasında değişiklikler var: Kendinizi tanımlamanın tek yolu Cl@ve PIN ile, bu nedenle elektronik sertifika veya referans numarası kullanamayacaksınız. Cl@ve PIN’iniz yoksa, uygulama ile vergi beyannamesi veremezsiniz. Vergi Dairesi’nden. Bunun yerine web sürümünü kullanabilirsiniz.

Elinizde işlevsel bir Cl@ve PIN’iniz varsa, Vergi Dairesi uygulamasını açın ve üzerine dokunun. gelir 2020. Görünen ilk şey, giriş yapmanızın istendiği oturum açma penceresidir. Kimlik ve son kullanma tarihi.

klavepin

DNI ve tarihi doğruysa, DNI’nizi girmeniz gereken bir sonraki aşamaya geçersiniz ve Cl@ve PIN uygulamasının size sağlayacağı PIN. Genellikle, söz konusu PIN ile cep telefonunuzda üst üste bindirilmiş bir açılır pencere görünmelidir, ancak herhangi bir nedenle görünmüyorsa, öğesine dokunabilirsiniz. Cl@ve PIN uygulamasını açın PIN’i size göstermeye zorlamak için.

Otomatik imza: nedir ve dijital sertifikanızla belgeleri imzalamak için nasıl kullanılır

ifadenizi kontrol edin

Bundan sonra ne olacağı, dönüşünüzün kişisel koşullarına bağlı olacaktır. En iyi durumda, her şey yolunda giderse, doğrudan mevcut olan farklı seçeneklerin bulunduğu menüyü göreceksiniz. taslağı işleyin ve gönderin.

Ancak, ayrıca yapmanız gerekebilir herhangi bir veriyi değiştirmek veya onaylamak, adresiniz gibi. Bazı değişiklikler doğrudan uygulamada yapılabilir, diğerleri ise değişiklikleri tam sürüm üzerinden web üzerinde yapana kadar devam etmenizi engeller.

Kira20201

Verileri düzeltmeyi bitirdiğinizde -veya düzeltme bekleyen veri yoksa- Taslak / beyannamenin işlenmesitaslağınızın sonucunu görmek için bir sonraki adıma geçmek ve sonuçtan memnunsanız Vergi Dairesine göndermek için.

beyanınızı gönderin

o zaman göreceksin açıklamanızın bir özeti, aynı sonucun gösterildiği, ödenecek veya iade edilecekse, adınız, özerk topluluk ve ödemenin ayrıntıları ve işaretlemek istediğiniz katkılar. Beyannameyi değiştirmek isterseniz, tuşuna basın. Bildirimi değiştir (Web)AEAT sanal ofisinin web sürümünü açacak. Ayrıca, taslağın tamamını tıklayarak PDF formatında görüntüleyebilirsiniz. PDF önizleme.

dosyalama beyanı

Her şey doğruysa, düğmesine basın. beyanname gönder. Niyetinizi teyit etmelisiniz ve hemen ardından gelir tablosu taslağı onaylanacaktır. Daha sonra bir Doğrulama kodu ve üzerine dokunarak Beyanname verildi Bildiriminizle birlikte cep telefonunuza kaydedebileceğiniz, yazdırabileceğiniz veya diğer uygulamalarla paylaşabileceğiniz bir PDF dosyası açılacaktır.

– Haberler Gelir 2020: taslağın nasıl kontrol edileceği ve bir Android cep telefonunda iadenin nasıl dosyalanacağı aslen yayınlandı Android Ivan Ramirez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…